Yeni tahmin, BTC fiyatı için ‘en olası sonuç’ olduğunu söylediğinden, Bitcoin 42 bin doların altına düştü

Bitcoin (BTC) Perşembe günü 40.000 dolara yaklaştı, çünkü 44.000 dolarlık direnç boğaların üstesinden gelemeyecek kadar fazlaydı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Başka bir daldırma satın almak

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü BTC/USD’nin 14 Ocak’ta 24 saat içinde yaklaşık %4 değer kaybettiğini gösterdi.

Parite, geri çekilme başlamadan önce Bitstamp’ta 44.450 doları aştı ve bu, 41.780 dolarlık yerel en düşük seviyeleri gördü.

Analistler, geri çekilmenin en kötüsünün sona erdiğini ümit edenler için hayal kırıklığı yaratırken, analistler, 40.000 dolarlık yeni bir destek testiyle çözülebileceğini söyledikleri hareketten şaşırmadılar.

Popüler tüccar Pentoshi de dileğini yerine getirmiş görünüyor; BTC, daha önce sahip olduğu 42.000 doların altına “süpürme” yaptı. tanımlanmış giriş için önemli bir fırsattır. Sırada 46.000 dolar olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, büyük görünen, düşüş koşullarına dair klasik bir uyarı olan BTC/USD üzerinde başka bir “ölüm çaprazı” grafiği oluşumuydu.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, ölüm haçı oluşur 50 günlük azalan hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünde. Bu özellik biraz nadirdir, ancak her zaman değil sonuçlandı bundan sonra düşüş eğiliminde.

50 günlük, 200 günlük hareketli ortalamalarla BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yukarı sonuç hala kartlarda

Geleceğe bakıldığında, Decentrader ticaret grubundaki analistler, 30.000-40.000 $ aralığında başka bir düşüşün gerçekleşebileceğini kabul ederek orta vadeli fiyat hareketinde yükselişini sürdürdü.

İlişkili: Üst veya alt? Yatırımcılar, Bitcoin’in yükselmeye devam edip etmeyeceği konusunda tartışıyor

Aralık ayının başından itibaren iki aylık düşüş trendi bozulmaya hazırdı. tartıştı 14 Ocak’ta yayınlanan bir piyasa güncellemesinde ve yükseliş, kademeli bir düşüş üzerinden “muhtemel”di.

“Bizim görüşümüz, nihai bir kırılmadan önce 44.000 $ ile potansiyel olarak 38.000 $ arasında değişen bir miktar daha görmemiz gerekebileceğidir. Bu aralığın, büyük hamleler hazır olmadan önce sabırsızca önden koşmaya çalışan herhangi bir tüccar için daha fazla acı ve sefalete neden olması muhtemeldir. ,” güncelleme özetledi.

Cesaretlendirici, Merkezsizleştirici katmaolarak, fonlama oranları yavaş yavaş daha tutarlı bir şekilde negatif hale geliyordu. duygu nihayet daha fazla aşağı yönlü beklentiye dönüştü – yukarı doğru bir sıkışma için sağlıklı koşullar.

“Bitcoin’in mevcut temelleri ve son iki aydaki düşüş trendinin boyutu ve tutarlılığı göz önüne alındığında, aralıktan yukarı yönlü bir hareketin eninde sonunda en olası sonuç olduğuna inanıyoruz.”

BTC fonlama oranları tablosu. Kaynak: Coinglass