Yakın Protokolün (NEAR) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının 3 nedeni

Birinci katman (L1) savaşı yeniden kızışmaya başlıyor ve tüccarlar Ethereum dışında hayatın nasıl olduğunu görmek için dışarı çıktıkça, son haftalarda birden fazla protokol token değerlerinin yükseldiğini gördü (ETH) ağ.

Belirteç fiyatının bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini gören bir L1 protokolü, birlikte çalışabilirlik ve yıldırım hızında işlem hızına odaklanan topluluk tarafından işletilen bir bulut bilişim platformu olan NEAR’dı.

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü 9 Ocak’ta 13.10$’a kadar düşen bir geri çekilmenin ardından, NEAR fiyatı %50’den fazla artarak 14 Ocak’ta 20.36$ ile yeni bir rekor kırdı.

YAKIN/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

NEAR’ın artan gücüne katkıda bulunan üç neden, 150 milyon dolarlık bir finansman turunun başarıyla tamamlanması, Aurora çapraz zincir köprü protokolünün başarısı ve NEAR ağı üzerinde çalışan genişleyen bir proje ve geliştirici ekosistemidir.

NEAR, finansman turunda 150 milyon dolar topladı

En son fiyat artışı, ekibin Dragonfly Capital, a16z, Alameda ve Circle Ventures dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan 150 milyon dolar toplayarak son finansman turunu başarıyla kapattığının duyurusunu takip etti.

NEAR, ekosistem finansmanı yoluyla Web3 teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak, marka bilincini artırmaya yardımcı olmak için NEAR topluluğu için bölgesel merkezler geliştirmek ve protokole dayalı projelere destek sağlamak için toplanan fonları kullanmayı planlıyor.

Asya, Afrika ve Avrupa’da kurulan topluluklara ek olarak NEAR, erişimini Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan’a da genişletmek istiyor.

Aurora çapraz zincir köprüsü

NEAR’ın geçen ayki yükselişinin arkasındaki ikinci faktör, Aurora protokolünün başarılı bir şekilde başlatılmasıydı. Bu platform NEAR üzerine kuruludur ve kullanıcılara ve Ethereum ağ köprüsünde çalışan merkezi olmayan uygulamalara NEAR protokolüne yardımcı olur.

Aurora, varlıkların desteklenen ağlar arasında geçişini kolaylaştırmak için Gökkuşağı Köprüsü’nü kullanır ve kilitlenmiş toplam değeri 732 milyon dolardan fazla olan zincirler arası aktarımlar için hızla popüler bir protokol haline geldi. binaen Defi Llama’dan gelen verilere.

NEAR’daki projelerin benimsenmesinin artması ve Ethereum’dan token geçişinin getirdiği artan aktivitenin bir sonucu olarak, NEAR ağındaki günlük işlem sayısı, 11 Ocak’ta 721.061 işlemle yeni bir rekor kırdı.

NEAR’da günlük işlem sayısı. Kaynak: YAKIN

İlişkili: 2022’de hangi katman-bir protokolleri daha iyi performans gösterecek?

Ekosistem genişlemesi

NEAR ekosisteminin değerini artırmaya yardımcı olan üçüncü bir gelişme, geliştirici topluluğunun büyümesi olmuştur. Son iki ayda başlatılan veya NEAR ağına köprülenen projelerin sayısında artış oldu.

Yukarıdaki tweette görüldüğü gibi, kısmen NEAR’daki geliştiricilerin sözleşmelerinde harcanan işlem ücretlerinin %30’unu alması sayesinde NEAR, kripto para ekosisteminin tamamında en hızlı büyüyen üçüncü geliştirici topluluğuna sahip. Bu, tazminatın her zaman garanti edilmediği bir alanda geliştiriciler için bir gelir sağlar.

Genişleyen geliştirici topluluğu, kombine zincirler arası bir köprünün piyasaya sürülmesiyle, büyümeye ve yeni projeler çekmeye devam eden NEAR ekosisteminin genişlemesine yol açtı.

NEAR ekosistemindeki projeler. Kaynak: NEAR Mates

VORTECS™ verileri Cointelegraph Markets Pro son fiyat artışından önce, 9 Ocak’ta NEAR için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS™ Puanı (yeşil) ve YAKIN fiyat. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, NEAR için VORTECS™ Skoru 9 Ocak’ta yeşil bölgeye tırmandı ve sonraki dört gün içinde fiyatın %52 oranında artmaya başlamasından yaklaşık bir saat önce 75’e yükseldi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.