WTF token lansmanı 58 ETH’yi boşalttı

Fees.wtf, Ether’i gösteren basit bir hizmettir (ETH) kullanıcıları gaz ölçerek Ethereum blockchain işlemlerine ömür boyu harcadıkları miktar. Cüzdan adresinizi web sitesine giriyorsunuz ve size ne kadar benzin harcadığınızı söylüyor.

Proje, WTF jetonunu Cuma günü bir airdropla yayınladı. Esasen, kullanıcılar 0.01 ETH için WTF jetonlarının yanı sıra bir “Rekt” dönüştürülemeyen jeton (NFT) talep edebildiler. Rekt NFT, Fees.wtf’nin profesyonel sürümüne ömür boyu erişim sağlar.

Anlaşmazlığına göre duyuru, ilk lansman 100 milyon WTF sunmayı planladı ve “dolaşan arz, tokenomiklerdeki ana cazibe olacak.” Ancak pek planlandığı gibi gitmedi.

Airdrop’un açılış saatlerinde botlar arasındaki çılgın ticaret davranışının ardından, bir bot bildirilen 58 ETH veya 180.000 $ ile kaçtı. Etherscan’a göre 58 ETH boşaltılmış Wrapped ETH (wETH) ve WTF likidite havuzundan.

Birçok airdrop katılımcısı ETH’de binlerce dolar kaybetmekten yakındığı için sosyal medya kanalları hızlı yanıt verdi. WTF ekibi, uçaktan indikten iki saat sonra saflarını sakinleştirmek için çaldı:

Lansmandan hemen sonra sadece küçük bir miktar likidite vardı ve 100’lerce ETH’yi bir veya iki ETH likiditesi olan bir havuza salan maymun robotlar vardı. Ayrıca yüksek kayma yaşadılar ve sonunda tüm ETH’lerini boşaltan diğer botlar tarafından sıkıştırıldılar.”

Temel olarak, token lansmanından sonraki beş dakika içinde, WTF geliştiricilerinin zayıf likidite havuzu yönetimi, likidite havuzunu açıkta bıraktı. Düşük likidite olduğu için, botlar WTF’nin fiyatını manipüle edip ardından wETH’ye satabildiler.

Botlar, bir kazanan potu eve götürene kadar savaştı. Aslında bot, WTF jetonlarını ve Rekt NFT’yi talep etmeye çalışan, havuza likidite sağlayan kullanıcılardan çaldı. Galip, ilk yatırımlarından 6 kat geri dönüş sağlayan “3.000 Gwei’de ultra hızlı işlem” göndermeyi başardı.

WTF ekibi, airdroptan iki saat sonra başka bir Discord güncellemesi gönderdi ve “Temel sözleşmelerin hepsi iyi, bu Uniswap’ta bir savaştı” dedi. Ekip, “Kimsenin bundan etkilenmediğini umuyoruz” diye ekledi. Ancak, bir hale geldiği gibi geç airdroplarda sık görülen bir durum, birçok kullanıcı çok para kaybetti.

Lansmanından bu yana jetonun fiyat grafiği boyalar bin kelime. İlk artış, bot etkinliğini hızlı bir şekilde ve ardından 10 kat değer kaybını gösterir.

Resmi WTF Discord grubu, para kaybetme hikayelerini paylaşan kullanıcılarla dolup taşıyor. Bazıları öfkeden “sallıyor”, ölüm tehditleri ve dava iddiaları çok yaygın.

Bir Etherscan işlem bir kullanıcının 0,000044170848308398 WTF için 42 ETH veya 135.000$, yani etkin bir şekilde 0,01$ kaybettiğine işaret ediyor.

İlişkili: 2021’in en büyük DeFi hack olaylarını anlatıyor

Projede gün ışığının şafağı olurken, bazı Twitter kullanıcıları seslendi proje bir Ponzi şeması olarak. Projeye yönlendirme öğesi sahte. WTF projesinin yönlendirenleri, “wtf’yi viral hale getirmek için” ücretlerde %50 talep ederken, WTF ekibi her transferden %4 kazanıyor. Toplamda, WTF ekibi sekiz saatten biraz fazla bir sürede neredeyse yarım milyon ABD doları jeton transfer ücreti talep etti.

Twitter kullanıcısı Lefteris Karapetsas yapmadı kıyma onun sözleri:

WTF projesi, yalnızca jeton arzının “deflasyonist” olduğunu ve 40 milyon WTF jetonunun hazinesine gideceğini belirtiyor. Token dağıtımıyla ilgili çok fazla ayrıntı yok. Twitter kullanıcısı Meows.ETH sonuçlandı tartışmalı proje lansmanına zen yaklaşımıyla Twitter konuları:

“Büyük miktarda WTF talep edecek kadar şanslıysanız ve bunu bir kâr için nakde çevirecek kadar şanslıysanız, mutlu olun. İlk likiditeyi bot haline getirmeye çalışmıyorsanız, FOMO’yu yeni piyasaya sürülen ve yüksek kaymalı bir altcoin satın almak için kullanmayın.”