Visa anketi, KOBİ’lerin %24’ünün kripto ödemelerini kabul etmeyi planladığını gösteriyor

2021 yılında bir çalışma gösterdi ki Hem kripto sahipleri hem de kripto para sahibi olmayanlar arasında kripto para ödeme yeteneklerine yüksek talep var. Ancak aynı çalışmada, katılımcıların %50’si kriptoyu kabul eden yeterli sayıda işletme olmadığını belirtti. Bu çok yakında değişebilir.

Bir araştırmaya katılan dört küçük ve orta ölçekli işletmeden (KOBİ) neredeyse biri anket by Visa, Bitcoin gibi kripto paralarla ödeme kabul etmeyi planladıklarını söyledi. Aynı çalışmada, ankete katılanların %73’ü, yeni dijital ödeme seçeneklerini kabul etmenin 2022’de ticari büyümeyi etkileyecek önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Çalışmaya BAE, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dahil olmak üzere dokuz ülkede bulunan 2.250 küçük işletme sahibi katıldı. Bu katılımcıların %82’si 2022’de bir tür dijital ödeme seçeneği uygulamayı planladıklarını söyledi.

Ankette ayrıca dokuz pazarda 1.500 yetişkinin katıldığı bir tüketici bölümü de yer aldı. Bu bölümde, ankete katılanların yarısından fazlası 10 yıl içinde tamamen nakitsiz olmayı beklediklerini ifade ettiler. %41’i ayrıca müşterilerin dijital ödemelerin olmadığı fiziksel mağazalardaki bir satın alma işlemini terk ettiğini belirtti.

İlişkili: Wall Street finans danışmanı LionTree kripto ödemelerini araştırıyor

Kripto ödemelerine olan talep küçük işletmelerle sınırlı değil. Airbnb CEO’su Brian Chesky tarafından yakın zamanda yapılan bir Twitter anketinde, kullanıcılar kripto ödeme seçeneği Airbnb’de rezervasyon yaparken.

İşletmelerin çoğu hala kripto ödemelerini çözerken, Florida’daki restoran Kripto temalı restoran Crypto Street, meme paraları ve “bok paraları” dahil olmak üzere tüm dijital varlıklarda ödeme kabul ediyor.