Verilere göre, Bitcoin madencileri teslim olmadan önce %20 BTC fiyat isabeti alabilir

Bitcoin (BTC) madencilik işi, mevcut fiyat seviyelerinde her zamankinden daha büyük ve yeni veriler, toplu bir madenci satışının gerçekte ne kadar olası olmadığını gösteriyor.

Olarak kayıt edilmiş Popüler Twitter hesabı @venturefounder tarafından 14 Ocak’ta 42.000$’da bile BTC/USD ticaret çifti madencilerin maliyet fiyatının yaklaşık %20 üzerinde.

“En kötü” BTC fiyat düşüşlerinin ardındaki madenci kapitülasyonu

BTC, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin tam 27.000 $ altına düşmesine rağmen madenciler için her zamankinden daha cazip. Hash oranı, madenciliğe ayrılmış toplam işlem gücünün bir tahmini, ulaşmış bu hafta tüm zamanların yeni rekorları.

Yeni bir BTC fiyat düşüşünün madencileri satış yapmaya zorlayabileceğinden endişe duyanlar, bu arada, başa çıkmaları için BTC/USD’de ne kadar işlem yapması gerektiğine dair veriler aracılığıyla yeni güvenceler aldı.

Girişim kurucusu, varlık yöneticisi Capriole CEO’su Charles Edwards’ın BTC üretim maliyeti göstergesine atıfta bulunarak, başabaş noktasının şu anda 34.000 dolar olduğunu açıkladı.

“Bitcoin’in sahip olduğu en kötü düşüşler, madencilerin kapitülasyonundan kaynaklandı (Aralık 2018, Mart 2020), BTC üretim maliyetlerinin altına düştüğünde, madenci kapitülasyonu için risk altında” dedi.

“BTC, Mayıs ayında 30 bin dolardan madenci teslim olma riski altındaydı. Mevcut üretim maliyeti, mevcut fiyatın %20 altında, 34 bin dolar.”

Bitcoin üretim maliyeti açıklamalı tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: @venturefounder/Twitter

Bu nedenle, operasyonlarının kârlılığı ve geleceğe yönelik perspektifi sayesinde madencilerin satış yapmaları için hiçbir neden yoktur.

Bir Ortamda İleti Edwards, 2019’daki göstergesi hakkında ayrıca, madencilere verilen işlem ücretlerinin, onlara üretim maliyetinin altındaki spot fiyat ihlallerine karşı ek bir yastık sağladığını kaydetti.

Başka bir içgörü, “Tarihsel olarak, bir Bitcoin üretmenin elektrik maliyeti, Bitcoin piyasa fiyatında bir taban fiyatını temsil etti” diyor.

Madencilik bu yıl spot fiyat hareketlerini görmezden geldi

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, BTC 50.000 doların altında konsolide olurken madenciler gerçekten de cüzdanlarıyla oy veriyorlar.

İlişkili: Bitcoin döngüsü bitmekten çok uzak ve madenciler uzun süredir işin içinde: Sadakat raporu

Madenciler satmak yerine çok fazla olmuştur biriken BTC bu ay daha yüksek ve zirvelerden daha uzun sürüyor.

Bu, hem sağlıklı bir bilançoya işaret ediyor, hem de geleceğe yönelik bir çözüme işaret ediyor – ekonomik zorluklar ufukta şu anda madencilik sektörü üzerinde ağırlık yok.

Bitcoin hash oranı tablosu. Kaynak: Blockchain

İleriye dönük olarak, tanınmış analistler arasındaki mevcut en kötü senaryo tahminleri, bir BTC fiyat tabanı öngörüyor. 30.000 dolardan düşük değil.