Üniversite, kripto ile ilgili faaliyetleri finanse etmek için Bitcoin bağışlarını kabul ediyor

Ekim 2021’de, San Diego Eyalet Üniversitesi’nin (SDSU) bir yardımcısı olan Campanile Vakfı (TCF), ilk kripto bağışını kabul etti. Şimdi, üniversite ilan edildi Bitcoin’de dijital para birimi bağışlarını memnuniyetle karşıladığını (BTC) ve Eter (ETH).

TCF baş finans sorumlusu David Fuhriman, toplam kripto varlıklarının yüzde birinin, üniversite içinde daha geniş dijital işlemlere izin veren bir sistem üzerinde çalışmak gibi, üniversitenin kripto ile nasıl etkileşime girebileceğini keşfetmeyi amaçlayan kampüs etkinliklerini finanse etmek için üç ayda bir geri çekileceğini söyledi.

Bu arada, fonların geri kalanı BTC’ye dönüştürülecek ve fiyatın gelecekte artacağı ve daha fazla programa yardımcı olacağı umuduyla hemen tasfiye edilmeyecek.

Kripto piyasası değişken ve varlıkları elinde tutmak potansiyel bir kayba yol açsa da, üniversite yükselişini sürdürüyor. Fuhriman, “Bitcoin’in değeri yükselirse, bu bağış sonsuza kadar sürebilir” dedi. CFO, holdingin SDSU için uzun vadeli iyi faydalar sağlayabileceğine inandıklarının altını çizdi.

SDSU’nun kripto alanına girişi, üniversitede kripto ile ilgili programları desteklemekle ilgilenen diğer potansiyel bağışçıları çekmeyi amaçlıyor. Fuhriman ayrıca, servet yaratma konusunda alışılmadık bakış açılarına sahip olabilecek genç bağışçıların da dikkatini çekebileceğini belirtti.

İlişkili: Yeşil ve altın: Gezegeni kurtaran kripto projeleri

SDSU, kripto bağışlarını kabul etme konusunda kararlı olsa da, Wikimedia ve Mozilla gibi kuruluşlar bu nedenle ateş altında. Artan sayıda Wikimedia katılımcısı, kâr amacı gütmeyen kuruluşu kripto para biriminde bağış kabul etmeyi durdur çünkü kriptonun çevre üzerindeki olumsuz etkisi. Teklife göre, kriptonun kabulü Wikimedia’nın sürdürülebilirlik taahhüdünü ihlal ediyor.

Mozilla da benzer bir sorunla karşı karşıya kaldı. Platformun kripto bağışlarını kabul ettiğini hatırlatan bir tweet attıktan sonra, örgütün tepkisiyle karşılaştı Mozilla’nın tüm kripto endüstrisinin yalnızca kirlilik ürettiğini ve onu nakde çevirdiğini düşünen kurucu ortağı Jamie Zawinski liderliğindeki takipçileri.