TokenBot, kripto tüccarlarının sosyal topluluklar oluşturmasına ve piyasa bilgisinden para kazanmasına yardımcı olur

Fare ile işaret etmek ve tıklamak yerine ticaret taktiklerini otomatikleştirmenin birçok avantajı vardır. Yeni başlayanlar için, botlar alım satım kararlarını duygulardan arınmış olarak gerçekleştirebilir, hızlı ışık verir ve çok daha az hata payına sahiptir. CNBC’ye göre tahminler, kripto ticaret botları, genel ticaret hacminin %70 ila %80’ini oluşturuyor.

TokenBot, Discord, Telegram ve Slack gibi mesajlaşma uygulamalarında sosyal ticaret grupları ve topluluklar için tasarlanmış otomatik bir kopya ticaret platformudur. Bir sosyal medya grubuna eklendikten sonra TokenBot, yöneticinin hesabını bir borsada izler ve üyelere alım satım faaliyeti ayrıntılarını gerçek zamanlı olarak otomatik olarak bildirir. Botun günlük 8.000’den fazla aktif kullanıcısı var ve işlem hacminde günde 100 milyon dolara yakın akış var.

Özel bir oturumda bana bir şey sor Cointelegraph Markets Pro Kullanıcılar, TokenBot’un kurucu ortakları Anthony Elia ve Shaun Newsum, botun kripto tüccarlarına nasıl yardımcı olabileceğine dair fikir paylaştı.

TokenBot giriş ve kullanıcı arayüzü | Kaynak: TokenBot

Cointelegraph Markets Pro Kullanıcısı: Tokenbot’ta şu anda hangi kripto borsaları destekleniyor?

Anthony Elia ve Shaun Newsum: Tüm önemli spot ve vadeli işlem borsalarını destekliyoruz. Binance, FTX, Bybit, Coinbase, Kraken ve BitMEX. Kısa süre içinde Gate.io, OKEX, Huobi’ye genişliyoruz. Platformu kullanan usta yatırımcılarımızın çoğu, özellikle kaldıraç ticareti stratejilerine sahip olanlar, Binance kullanıyor ve FTX ikinci sırada geliyor.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Yapı nasıl çalışır? API’mi bota bağlarım ve ardından takaslar arkadaşlar/topluluk aracılığıyla Discord/Telegram aracılığıyla paylaşılır mı? Bunun ücreti nedir?

AE ve SN: Evet, API anahtarınızı TokenBot.com panosuna bağlarsınız, Discord/Telegram hesabınıza tıklayın ve ardından grup sohbetinizde bot’a ekleyin. İşlemleri paylaşmak için herhangi bir ücret yoktur. Kullanıcılar alım satımlarınızı kopyalamak isterse, fiyatınızı aylık 29 $ gibi düşük bir seviyeye ayarlayabilirsiniz ve TokenBot, abonelik fiyatına bağlı olarak %10-30 platform arasında herhangi bir yere gider. TokenBot, bu işlemleri API anahtarları aracılığıyla abonenin kripto hesabına otomatik olarak kopyalayacaktır.

CT Markets Pro Kullanıcısı: İşlemler neredeyse gerçek zamanlı olarak mı paylaşılıyor, yoksa bir gecikme mi var?

AE ve SN: İşlemler neredeyse gerçek zamanlı olarak mı paylaşılıyor, yoksa bir gecikme mi var? Evet. Sistemimiz doğrudan değişim WebSockets API’sine bağlanır ve gecikmeyi azaltmak için işlemlerle ilgili neredeyse gerçek zamanlı bildirimler alırız. Üç yılı aşkın bir süredir bu sistemin mühendisliğini yapıyoruz.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Bot, DEX’leri de destekliyor mu yoksa yalnızca merkezi borsaları mı destekliyor?

AE ve SN: Şu anda, yalnızca merkezi borsalar. Bununla birlikte, DEX’leri destekliyorsak, zincir üstü sürekli vadeli işlem sözleşmeleri ürününün tüccarlardan çok fazla etkilendiği göz önüne alındığında, önce dYdX’i desteklemeye çalışacağız.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Kurulumun büyük bir gücü olarak şeffaflıktan bahsettiniz. Ancak, diyelim ki bir tüccar Coinbase’de işlem yapıyor ve ardından madeni paraları Uniswap’a aktarıyor ve ardından orada takas/alış/satış yaparsa? Bot, DEX işlemlerini alamıyor değil mi? Geçici çözümler var mı?

AE ve SN: TokenBot ile CEX genelinde alım satımları çapraz kopyalayabilirsiniz, ancak kopyaladığınız tüccarın bu parayı borsadan çekip, Uniswap ve orada takas edip etmediğini anlamanın bir yolu yoktur. Ancak, tüccar, başladığı yerden pozisyonu satana kadar açık kalan bir ticaretiniz olurdu. Tüccar sonunda hala açık ticaret hakkında topluluklarına cevap vermek zorunda kalacaktı. Tüccarın işlemlerinde P&L’yi manipüle etmesinin bir yolu yoktur.

CT Markets Pro Kullanıcısı: çok oldu kimlik avı istismarları Son zamanlarda Discord’u içeriyor. Tokenbot bu tür saldırılara karşı ne kadar güvenli?

AE ve SN: Esas olarak bir CEX/API ürünü olduğumuz için, ana güvenlik katmanımız donanım şifrelemesi ve IP ile sınırlı API anahtarları “bağlayıcı”dır. Sistemimizdeki API anahtarlarının çoğu sadece sunucularımız tarafından kullanılabilir. Örneğin, Binance, By bit ve Phemex’te TokenBot ile kullanmak üzere bir API anahtarı oluşturabilirsiniz ve bu API anahtarı YALNIZCA bizim sunucularımızda çalışır. Bu, herhangi bir “ortadaki adam” tipi saldırı olasılığını kısıtlar.