Tesla, ürün için Dogecoin ödemelerini başlattı ancak bir yakalama var

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın artık Dogecoin’i kabul ettiğini açıkladı (KÖPEK) şirketin malları için ödeme olarak. Tesla mağazasındaki DOGE’ye uygun ürünler, Tesla’nın Dogecoin cüzdanına DOGE gönderilerek satın alınabilir.

DOGE’yi kabul ederken, firma başka bir kripto almadıklarını da açıkladı. Şirket devletler web sitesinde DOGE dışında başka varlıkları tespit edemediğini söyledi. İşletme, müşterilere “Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışı dijital varlıkların alıcıya iade edilmeyeceğini” söyler.

Ayrıca DOGE ile satın alınan ürünlerde “iade, değişim ve iptal işlemi yapılamaz”. Tesla, DOGE aracılığıyla yapılan ve nakitle değiştirilemeyecek tüm satışları nihai olarak değerlendirir.

Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, duyuruya anında yanıt vererek Dogecoin topluluğunu harekete geçirdi. “Pekala Dogecoin topluluğu, ne yapacağınızı biliyorsunuz” Markus tweetlendi.

Topluluk yanıt vermek için hızlıdır. Bazıları zaten DOGE kullanarak ürün satın aldıklarını tweetledi. Duyurudan sadece birkaç dakika sonra, Twitter kullanıcısı Dogecoin_GER şimdiden gönderildi “Tesla Tequila Almanya’ya giderken!” yazan çevrimiçi siparişinin ekran görüntüsü.

İlişkili: Dogecoin yaratıcısı Mozilla’yı kripto bağışlarını duraklattığı için eleştirdi

Bir ay önce Tesla, yapacaklarını doğruladı. DOGE’yi kabul etmeye başla mal için. Duyuru, o sırada meme coin için %25 fiyat artışıyla sonuçlandı. Bugün, DOGE ödemelerinin uygulanmasından sadece birkaç saat sonra, varlığın fiyatı %18,63’lük bir kazanç gösteriyor.

Aralık ayında, Milyarder düşüncelerini dile getirdi DOGE’nin Bitcoin ile karşılaştırması hakkında. Musk’a göre, “aptalca bir şaka olarak oluşturulmuş olsa da, Dogecoin işlemler için daha uygun.” DOGE’nin biraz enflasyonist olduğunu ve bunun insanları bir değer deposu olarak kullanmak yerine harcamaya teşvik ettiğini belirtti.

Bu arada Tesla, bu yıl kripto ödemeleri uygulamaya başlayan tek şirket olmayabilir. Visa tarafından yürütülen bir anket, küçük ve orta ölçekli firmaların da kripto ödemelerini benimsemek 2022’de.