Tepeli mi dipli mi? Yatırımcılar, Bitcoin’in yükselmeye devam edip etmeyeceği konusunda tartışıyor

Bitcoin (BTC) 12 Ocak’ta ikinci kez 44.000 dolara dokundu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü tahminlerin ardından Perşembe günü yerel direnç olarak hareket eden 44.000 $ işaretini gösterdi. 46.000 dolar yakında geri dönebilir.

Bitcoin, önceki günün ABD enflasyon verilerini takiben bir gecede büyük ölçüde yüksek kaldı, ancak bazıları için şu anda aşırı özgüven sahibi olmanın zamanı değildi.

Twitter hesabı Malzeme Göstergeleri, “BTC biraz tepede (yerel) hissetmeye başlıyor, ancak talepler bazı kilit direnç seviyeleri aracılığıyla dağılıyor.” yorum yaptı son güncellemenin bir parçası olarak.

“Bazı bitcoin boğaları birkaç seviyeyi geçmek için ortaya çıkabilir, ancak tüm sürünün hepsini temizlemek için ortaya çıkması gerekecek.”

“Riskten kurtulmak” için iyi bir fırsat öneren Maddi Göstergeler, Çarşamba günü olası bir çarpışma hakkında daha ciddi bir uyarının odağını oluşturan sipariş defteri akışının altını çizdi.

Buna karşılık, diğerleri bir fiyat “sıkışının” nihayetinde geç kalan kısa tüccarları ters çevirin ve cezalandırın.

Bu arada popüler tüccar Crypto Ed, önemli ölçüde daha düşük seviyelerin sonsuza kadar gittiği konusunda iyimserlik göstermeye başladı.

Tahmine dayalı bir grafik anlık görüntüsü yükledikten sonra, BTC/USD’nin gün içinde yükselmesi durumunda, sahnenin daha sağlam bir toparlanmanın parçası olarak daha yüksek bir düşük inşaat için hazırlanacağını savundu.

Rahatlama ne kadar sürebilir?

Kısa bir bakış fonlama oranları borsalar arasında, nötrden negatife değerlerin hakim olduğu bir gecede yalnızca hafif bir değişiklik ortaya çıktı.

İlişkili: Tüccarlar, Aralık ayındaki ‘nükleer bombanın’ tekrarına atıfta bulunarak, Bitcoin’in 44 bin dolara koşmasının bir rahatlama sıçraması olabileceğini söylüyor

Bu tür davranışlar, azalan spot fiyatın pozitif fonlama ile karşılandığı son haftaların aksine işler.

Bitcoin fonlama oranları tablosu. Kaynak: Coinglass

Yazının yazıldığı sırada BTC/USD, alıcılar her düşüşü önleyerek 44.000 $ bölgesinden bir kırılma girişiminde bulunmaya devam etti.