Taraftar Kontrollü Futbol, ​​Bored Apes ve Gutter Cats ile ligini genişletmek için 40 milyon dolar topladı

Alternatif spor organizasyonu Fan Kontrollü Futbol (FCF), dört yeni takım ve bir NFT projesi de dahil olmak üzere ligin genişleme planlarını desteklemek için kripto ve blok zinciri oyun firmalarından A Serisi fonda 40 milyon dolar topladı.

FCF, 2017 yılında Sohrob Farudi, Patrick Dees, Ray Austin ve Grant Cohen tarafından kuruldu ve geçen yıl pandeminin ortasında Atlanta’da bir balon ortamında ilk sezonuna ev sahipliği yaptı. FCF, Amerikan futbolunun yediye karşı yedi oyunculu bir iç mekan versiyonuna sahiptir ve oyunlar Twitch’te canlı olarak yayınlanır.

Ligin benzersiz özelliği, takımların, oyuncu alımları, oyun içi oyunlar, marka bilinci oluşturma ve takım seçimi gibi her konuda oy haklarına sahip olan taraftarları tarafından yönetilmesidir. Önümüzdeki sezon için, NFT’ler takımların yarısı için oylama sürecinde kilit bir rol oynayacak.

40 milyon dolarlık A Serisi finansman turu, NFT ve kripto firmaları Animoca Brands ve Delphi Digital tarafından yönetildi. Fonlar, 2022 sezonu için ligi dört takımdan sekiz takıma çıkarmak ve “Ballerz Koleksiyonu” adlı NFT’leri başlatmak için kullanılacak.

Yeni ekiplerin dördü de NFT projelerine bağlı rakamlara sahip, Bored Apes ve Gutter Cats ekipleri, Knights of Degen ve Team 80KI’nin (ortak sahip olduğu) ortaya çıkmasının ardından duyurulacak en son ekipler. DJ ve NFT savunucusu Steve Aoki) Ekim ayında.

FCF, her yeni takım için taraftarların hodl’a katılabilecekleri ve takımları için oy hakkı elde edebilecekleri 8.888 Ballerz NFT avatarı sunuyor. NFT’ler, daha yüksek oylama gücü, özel içerik ve oyun biletleri gibi daha büyük avantajlar sunan daha pahalı jetonlarla, nadirlik ve değer bakımından farklılık gösterecek.

Mevcut Bored Ape Yacht Club veya Gutter Cat NFT hodlers’ları, bu takımlara karşılık gelen jetonları satın alırlarsa Ballerz NFT satın alımlarında %50 indirim alacaklardır. NFT’lerin bu ayın sonunda düşmesi planlanıyor ve token başına halka açık para basma maliyeti 0.1776 Ether (ETH) veya kabaca 580 dolar olacak.

Dört yeni FCF takımı: fcf.io

Cointelegraph’a konuşan, Animoca Markaları başkan ve kurucu ortak Yat Siu taraftar jetonlarının, taraftarların en sevdikleri sporlara doğrudan katılmalarını sağlayabileceğini vurguladı:

“Tokenleştirmenin yaptığı en güçlü şeylerden biri, hayranların enerjisini somut değer ve anlam biçimlerine bırakmaktır, bu etkiyi NFT’lerde ve ayrıca sosyal belirteçlerde görüyoruz.”

“Taraftar Kontrollü Futbol, ​​oyunun en başından taraftarın elinde olduğu bir evrimdir ve blok zinciri teknolojisinin tanıtılması, FCF oynayan tüm taraftarlar için daha derin bir anlam ve amaç verecektir” diye ekledi.

İlişkili: 3x NBA şampiyonu Andre Iguodala kriptoda maaş alan en son atlet oldu

12 Ocak’ta Forbes ile yaptığı röportajda, FCF’nin kurucu ortağı Farudi belirtilmiş organizasyonun formatı ile “deneme” yaptığını ve taraftarlar ve lig için neyin en iyi olduğunu bulmak için bunu yapmaya devam edeceğini söyledi.

“Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını tam olarak bilmiyoruz. Ama bir oyuncu birliğimiz yok. Masanın etrafında bize hayır diyen 30 sahibimiz yok. Bir gündemimiz var. Gündemimiz başarılı olmak. Neyin işe yaradığını ve hayranların neyi sevdiğini anlamak için n. dereceye kadar deney yapacağız” dedi.