Sözleşmeler 5K’nın altına düştüğü için Bitcoin vadeli ETF’lerine ilgi azaldı

Muhteşem bir lansmanın ardından, Kasım 2021’den bu yana en düşük miktarda CME sözleşmesine sahip olan ProShares Bitcoin Strateji Borsa Yatırım Fonu’na (BITO) ilgi azaldı.

Bitcoin vadeli işlemler borsa yatırım fonu (ETF), fonun en son verilerine göre toplam 4.904 Chicago Ticaret Borsası (CME) vadeli işlem sözleşmesine sahiptir. Güncelleme 11 Ocak’tan itibaren Bitcoin vadeli işlemleri ETF, yatırımcıların Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanır (BTC) varlığı kendileri tutmak zorunda kalmadan.

BITO’nun yönetim altındaki varlıkları (AUM) rakamı, 1,16 milyar dolar yüksek bir yerden geçen kasım 1.4 milyar dolar. Bu, 18 Ekim’deki lansmanından iki gün sonra elinde tuttuğu miktarla hemen hemen aynı. ulaşılması en hızlı fon Şimdiye kadar AUM’da 1 milyar dolar.

Arcane Research, BITO izlemesinin olası nedenlerini en son sürümünde tartıştı Haftalık güncelleme. Tahmin edebileceğiniz gibi, Bitcoin’in 10 Kasım’da ulaştığı 69.000$’dan 43.700$ civarındaki mevcut fiyatına kadar daha da düşmesinden dolayı, BTC’nin son iki aydaki düşük fiyat performansı ana açıklamadır.

Arcane, BITO’ya olan azalan ilginin başka bir açıklamasının, vadeli işlemlere dayalı bir ETF’yi çalıştırmanın getirdiği yüksek maliyet olduğunu ve maliyetleri artıran mevcut BTC fiyatının önünde kalmak için her ay gereken yuvarlanma maliyetlerinin olduğunu öne sürüyor:

“BITO, sözleşmenin sona ermesine her yaklaştığında bir sonraki ay sözleşmesini satın almak için ön ay riskini satıyor.”

Arcane, spot tabanlı bir BTC ETF’nin zamanla artan aynı yüksek ücretlere tabi olmayacağına inanıyor. SEC’in sahip olduğu Henüz onaylanmamış bu tür herhangi bir ETF, ancak Fidelity Investments tarafından dosyalama kararının 20 Ocak’a kadar verilmesi planlanıyor.

Diğer BTC vadeli ETF’leri de, BITO’nun varlıklarının bir kısmı olan AUM’lerini önemli ölçüde artırmayı başaramadı. Valkyrie’nin yeni piyasaya sürülen Bitcoin vadeli ETF’si (BTFD) BITO’dan sonraki günlerşu anda 71,9 milyon dolar tutuyor.

İlişkili: Halka açık şirketlerin Bitcoin holdingleri 2021’de arttı

VanEck Bitcoin Stratejisi ETF’si (XBTF) 16 Kasım’daki lansmanından bu yana AUM’sini 6 milyon dolar artırdı, şu anda sadece 15,8 milyon dolar tutuyor. temettü.com.