Shark Tank dışında Mark Cuban, yeni yatırımlarının %80’inin kriptoda olduğunu söylüyor

Komedyen ve eski Günlük Gösteri Ev sahibi Jon Stewart, Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder Mark Cuban’ın kripto alanının inceliklerini pratik açıdan çözdüğünü söyledi.

Perşembe podcast’inde Stewart ile konuşan Cuban söz konusu Bitcoin gibi kripto para birimleri etrafındaki fiyat spekülasyonlarına odaklanmadı (BTC) ve Dogecoin (KÖPEK), hisse senetlerine benzer “oyunculuk” ile karşılaştırmak. Dallas Mavericks’in sahibi, Stewart’a alanın bazı temellerini açıkladı ve onu “merkezi olmayan ve güvenilmez” olarak nitelendirerek, token sahiplerinin her projenin yönünü belirlemek için “tipik olarak eşit oya” sahip olduğunu söyledi – bu özellikler milyarder yatırımcıyı cezbetti.

Cuban, “Şu anda yaptığım yatırımlar geleneksel işlerde değil” dedi. “Shark Tank dışında yaptığım yatırımların %80’i kripto para birimleri içinde ve çevresinde.”

Cuban, merkezi olmayan özerk bir organizasyonun veya DAO’nun kolonoskopi ve diğer gerekli tıbbi prosedürleri sağlamada nasıl çalışabileceğini teorileştirdi. Ayrıca, kripto ekonomisinden sonra modellenen – merkezi olmayan ve güvenilmez – birçok yeni işletmenin bankacılık, sigorta ve kitap endüstrisi dahil olmak üzere geleneksel kurumları bozacağını belirtti.

“Kripto para birimleri için 1995” dedi Küba, kripto endüstrisinin hala ilk günlerinde internete benzer:

“[Cryptocurrency is] Anlaması zor ve uğraştırıcı ama bundan on yıl sonra bu uygulamalar -başarılı olanlar olacak- kendi ekonomisini yaratacak ve tıpkı internet günlerindeki gibi bunu anlayan genç nesil olacak. önce çıkar ve yenilikçidir.”

bu Köpekbalığı tankı Star’ın kripto varlıklar konusundaki duruşu son birkaç yılda önemli ölçüde değişti ve bir keresinde altın veya BTC yerine “muza sahip olmayı” tercih ettiğini söyledi. milyarder yatırımcı o zamandan beri Polygon’u destekleditokenize edilmiş karbon denkleştirmelerine yüz binlerce dolar yatırım yaptı ve daha fazla düzenleme için çağrıda bulundu stablecoin’lerde.

İlişkili: Mark Cuban’ın %30 ETH’si var çünkü bu “gerçek bir para birimine sahip olduğumuz kadar yakın”

Stewart, alanı tamamen bir para sisteminden oluşan bir konu olmaktan ziyade teknolojik ve ekonomik bir konu olarak daha iyi kavradığını ima etti, ancak yine de kararları herhangi bir kalabalığa bırakma konusundaki endişelerini dile getirdi. Komedyen, daha önce 2021’de kendi adaşı ile bir token projesi başlatma konusunda şaka yapmıştı: