Seba Bank, C Serisi fonlamada 119 milyon dolar artırdı

İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen İsviçre merkezli bir dijital varlık bankacılığı platformu olan Seba Bank, Çarşamba günü, 110 milyon İsviçre frangı veya 119 milyon ABD doları tutarındaki başarılı bir C Serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. Turdaki önemli yatırımcılar arasında kripto para borsası FTX, nicel dijital para ticaret şirketi Alameda Research, merkezi olmayan finans varlık yönetimi firması DeFi Technologies ve Altive, Ordway Selections ve Summer Capital gibi risk sermayesi kuruluşları yer aldı.

Banka, fonları uluslararası büyümeyi desteklemek ve dijital varlık endüstrisindeki kurumsal yatırımcılardan gelen talebi artırmak için kullanmayı planladığını söyledi. Seba, İsviçre’de kripto inovasyonunun ön saflarında yer aldı. Eylül 2021’de firmaya ilk İsviçre dijital varlık saklama lisansı. Bir ay sonra, bir program başlattı kullanıcıların kazanç elde etmeleri için NOKTA, XTZ ve VAR holdingler. Aralık 2021’de banka kendi düzenlediği altın jeton değiştirilebilir potansiyel olarak altın standardı dijital para birimi olarak kullanılabilecek isteğe bağlı fiziksel altın ile. Seba Bankası tamamen operasyonel hale geldi 2019 yılında profesyonel yatırımcılara ve kurumsal müşterilere

Ordway Selections Başkanı Jonathan Ordway Fackelmayer, gelişmeyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Altive ve Summer Capital ile birlikte lider yatırımcı konsorsiyumunun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Her ikisi de finansal hizmetler ve teknoloji uygulamaları hakkında derin bir bilgiye sahiptir. Konsorsiyumumuz, SEBA Bank’ın dünya çapında sürekli büyüyen ve talepkar kripto para yatırımcıları havuzunun ihtiyaçlarına cevap verecek benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyor.”