Rus protesto grubu Pussy Riot, NFT alanında cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele etmeye çalışıyor

Rus punk rock topluluğu Pussy Riot, LBTQ+ ve kadın sanatçılar için bir DAO başlatmayı planlıyor.

Grubun kurucu ortağı Nadya Tolokonnikova’nın Cointelegraph’a verdiği demeçte, DAO, hala değiştirilemez token (NFT) alanını ve daha geniş anlamda kripto endüstrisini belirleyen cinsiyet eşitsizliğini azaltmak için çalışacak.

Kriptodaki büyük cinsiyet farkına rağmen – ABD kripto yatırımcılarının yaklaşık %60’ı beyaz adamlar, binaen Ağustos 2021’de yapılan bir ankete göre – Nadya, Pussy Riot’un bir etki yaratması için hala yeterince erken olduğuna inanıyor.

“NFT alanı hala çok küçük, yeterince iyi bir çabayla onu gerçekten değiştirebileceğinizi hissediyorum” dedi.

Nadya, kadın ve LGBTQ+ sanatçılarının çalışmalarını tanıtmak ve onları potansiyel koleksiyoncularla buluşturmak için takipçi kitlesini zaten kullanıyor. DAO bunu yapmaya devam edecek, ancak daha büyük ölçekte.

Nadya, “Bu alana girmek isteyen kızlar için eğitim materyali oluşturacak bir ekip tutacağız” dedi.

Punk rock grubu Pussy Riot, kışkırtıcı performansları ve Rus hükümetine yönelik eleştirileriyle dünya çapında popülerlik kazandı.

Geçen yıl Pussy Riot, sosyal amaçlar için para toplamak için NFT’leri kullanmaya başladı. Mart 2021’de müzik single’ları “Panic Attack”ın videosu NFT serisi olarak toplam 178 ETH’ye satıldı. Paranın çoğu daha sonra aile içi şiddet mağdurlarına bağışlandı.

Nadya, “NFT’lere büyük insan hakları ve hayırsever bileşenler getirmek istedim” dedi.

Kontrol et tam röportaj bizim üzerimizde Youtube kanalı ve abone olmayı unutmayın!

Leave a Comment