Rus bankası Tinkoff’un sahibi İsviçreli dijital varlık firmasını satın aldı

Büyük özel Rus bankası Tinkoff’un sahibi olan TCS Group, dijital varlıklara maruz kalıyor.

Firma, şirketin kripto ile ilgili ilk büyük kuruluşu olmaya hazırlanan İsviçreli dijital varlık servis sağlayıcısı Aximetria’ya yatırım yaptı, yerel haber ajansı The Bell rapor edildi Çarşamba.

Anmak Rapor, Aximetria’dan alınan verilere göre, TCS’nin hisse başına 100 İsviçre Frangı (108$) değerinde 4.449 Aximetria hissesi satın aldığını gösteriyor. Aximetria’nın toplam sermayesinin yaklaşık 535.000 frank (578.000$) olduğu göz önüne alındığında, yayın, TCS’nin hissesinin %83.2 civarında olduğunu bildirdi.

Tinkoff sözcüsü haberi Cointelegraph’a doğruladı ve Aximetria’nın “uluslararası varlığın yargı alanlarının tüm gerekliliklerine uygun olarak Tinkoff Group’un uluslararası genişlemesinin bir parçası olacağını” belirtti.

Temsilci, Aximetria’nın “bir kripto borsası” değil, “dijital varlık endüstrisindeki bir finansal hizmet” olduğunu vurguladı.

Yazma sırasında, Aximetria’nın ana sayfası, TCS’nin bir parçası olan firmayla ilgili ayrıntıları içerir. Aximetria, kullanıcıların Euro veya ABD doları cinsinden ücretsiz para yatırma ve çekme işlemleriyle bir “İsviçre kripto hesabı” açmasına olanak tanır. Platform, dünya çapındaki müşterileri hedeflediğini söylüyor.

Kaynak: Aximetria

ortasında kripto yatırımları için hızla artan talepTinkoff, Rusya’da kripto yatırım hizmetleri sunmak için mücadele ediyor. Rusya Merkez Bankası’nın durdurulduğu bildirildi şirketin kendi ilgili hizmetler paketini başlatması. Bu, şu duruma yol açtı: Rusya’nın tek bir yasal şirketi yok bu ülkede yerleşik ve kripto yatırımı sunuyor.

Merkez bankası kripto endüstrisine düşmanlığıyla bilinen ve Bitcoin (BTC). Ancak, bildirildiğine göre, insanların yatırım yapmasına izin vermek istiyor. yabancı platformları kullanarak kripto yatırımı.

İlişkili: Rusya’nın en büyük bankası dijital varlık platformunu kaydettirmek için mücadele ediyor

Yerel düzenleyicilerin süregelen sert tutumuna rağmen, Rusya’nın en büyük bankası Sber, kripto borsasında işlem gören bir fon başlattı Aralık ayında, büyük kripto yatırım şirketlerini ve Coinbase ve Galaxy Digital gibi borsaları takip etti. Eskiden Sberbank olarak bilinen devlet destekli firma, daha önce bir Sberbank İsviçre yan kuruluşu altında kripto borsası işi 2018’e geri döndüm.