PUBG yapımcıları, Garena Free Fire’da telif hakkı ihlali nedeniyle Google, Apple ve Sea’ye dava açtı

krafton ve popüler oyunun yapımcıları PUBG Santa Monica savaş Royale oyun PUBG: Battlegrounds bir dosya açtı federal şikayet Telif hakkı ihlali nedeniyle Los Angeles’ta Google, Apple ve Sea’ye karşı Serbest Ateş. Garena, Singapur merkezli bir şirkettir. Deniz Ltd. Free Fire ve Free Fire Max gibi popüler mobil oyunların yapımcılarıdır. PUBG yapımcıları, Garena’nın Free Fire ve Free Fire Max’in oyunun birkaç bileşenini kopyaladığını ve Krafton pahasına kar elde ettiklerini belirten bir dava açtılar.

Bu, Krafton’ın bir şirkete ilk dava açışı değil. Daha önce aynı sorun için Epic Games’e dava açmışlardı, ancak bu davayı düşürdüler.

Krafton ve PUBG Santa Monica neden Free Fire’a dava açıyor?

Apple ve Google’ın Rolü

Krafton, telif hakkı ihlali konusunda Apple ve Google’a ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Ancak isteklerine rağmen Free Fire ve Free Fire Max’in dağıtımına izin verdiler. Garena, 2021’in ilk üç çeyreğinde Apple ve Google aracılığıyla Free Fire’dan 100 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Deniz Ltd’nin Rolü

Sea Ltd, Garena’nın ana şirketidir. Garena’s Free Fire, PUBG’nin piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonra Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü. Krafton, Free Fire’ın PUBG’nin oyun yapısını, Haritasını, oyun içi öğelerini ve ekipmanını kopyaladığını belirtiyor.

free fire kopyalama pubg, pubg davası free fire
Birbirine benzeyen bazı yerler

Ayrıca Free Fire’ın oyun içi bir silah olan Kızartma Tavasını nasıl kullandığından da bahsettiler. Zırh olarak kullanılan yok edilemez bir eşyadır. Pan’ın oyunun bir amblemi haline geldiğini ve Free Fire’ın sadece Pan’ı değil aynı zamanda yok edilemez doğasını da kopyaladığını belirttiler.

Krafton ayrıca Pan’ın nasıl oyunun ayrılmaz bir parçası haline geldiğini belirterek şunları söyledi: Viva la kir ligi canlı PUBG skeci. Bunu daha da vurgulamak için bazı PUBG pan memlerini birbirine bağladılar. PUBG haritasındaki çeşitli yerleri ve Free Fire haritasına ne kadar benzer olduğunu gösterdiler.

tavuk yemeği, pubg mobile tavuk yemeği
Krafton üzerinden görüntü

PUBG ayrıca bir Tavuk temasına sahiptir. Bir oyuncu kazandığında, Kazanan Kazanan Tavuk Yemeği mesajı gösterilir. Free Fire’da, kazandıktan sonra, Boyah mesajı ve yanında kavrulmuş tavuk resmiyle birlikte Free Fire’ın bu temayı da kopyaladığını söyleyen bir mesaj belirir. Ayrıca Blue zone, Redzone, karakterler, silah görünümleri ve çok daha fazlası gibi oyunun diğer yönlerini PUBG: Battleground’dan kopyaladılar.

Yani bu PUBG: Battlegrounds Free Fire’a karşı açılan dava pek çok kişi için şaşırtıcı değil, bunun yerine insanlar bunun yıllar önce yapılması gerektiğini düşünebilir!

Daha fazla Mobil Oyun haberleri ve güncellemeleri için WhatsApp grubu, Telgraf Grubu, veya discord sunucusu. Ayrıca bizi takip edin Instagram ve heyecan ve Google Haberleri Hızlı güncellemeler için.Leave a Comment