Oasis Network’teki ilk DEX, 24 saat içinde 100 milyon dolarlık TVL’ye ulaştı

Oasis Network üzerinde faaliyet gösteren ilk merkezi olmayan borsa olan YuzuSwap, 11 Ocak’ta lansmanından bu yana hızlı bir alım gördü ve merkezi olmayan finans protokollerine yönelik artan talebin altını çizdi.

Şirketin Çarşamba günü bildirdiğine göre, YuzuSwap ilk 24 saatlik operasyonlarında 100 milyon dolarlık toplam kilitli değere veya TVL’ye ulaştı. 24 saatlik zaman diliminde işlem hacimleri 323 milyon dolara ulaştı. DeFi içinde TVL, merkezi olmayan protokollerde stake edilen varlıkların toplam değerini ifade eder.

YuzuSwap, Ethereum Virtual Machine ile tamamen uyumlu bir akıllı sözleşme ortamı olan Oasis Network’ün Emerald’ı kullanılarak oluşturuldu. DEX, kullanıcılara Ethereum üzerinde ve Oasis ekosisteminde düşük maliyetli jeton takasları sağlamak için eşler arası otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı kullanır. DEX ayrıca, Oasis Network aracılığıyla diğer altı blok zincirinden token ve paraya çevrilemez token varlık transferlerini de destekler.

YuzuSwap, Binance kripto para borsasının risk sermayesi kolu olan Binance Labs’in, piyasaya çıktığını duyurduğu gün piyasaya sürüldü. Oasis Network’ün 200 milyon dolarlık geliştirici fonuna yatırım yaptı. Diğerlerinin yanı sıra, girişim şirketleri Hashed, Jump Capital ve Dragonfly Capital tarafından da desteklenen Oasis Ekosistem Fonu, Oasis Ağı üzerine inşa edilen projeleri başlatmak için tasarlandı.

Olumlu haber akışı, Oasis Network’ün yerel simgesi olan ROSE’nin değerinde keskin bir artışa katkıda bulundu. ROSE, son 24 saat içinde %14,2 değer kazanarak en son 0,49 doların üzerinde işlem gördü. Verilere göre, token son iki hafta içinde %43 ve geçen ay %67 arttı. Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü.

Kilitlenen toplam değer açısından, merkezi olmayan borsalar DeFi sektörüne hükmediyor. Yazma sırasında, 14 DEX en az 1 milyar dolarlık bir TVL elde etmişti, binaen DeFi Llama tarafından sağlanan endüstri verilerine.

TVL, DeFi’nin son 12 aydaki patlayıcı büyümesini vurguluyor. Kaynak: DeFi Llama

DeFi sektöründeki toplam TVL, Çarşamba günü %5.5 artarak 239.6 milyar dolara yükseldi. Bahis edilen varlıkların değeri Aralık ayı başında 260 milyar dolara yakın zirve yaptı.