NYC restoranı, yalnızca NFT sahiplerine açılacağını iddia ediyor

Girişimci Gary Vaynerchuk tarafından kurulan misafirperverlik şirketi VCR Group, New York City’deki Flyfish Club adlı en son üyelere özel yemek kulübünün canlı token satışını duyurdu. Muhtemel deniz ürünleri-restoran müdavimleri, üyeliklerini, ödenemez bir belirteç (NFT) olarak satılan blok zincirinde satın almalıdır.

VCR Grubu cevapladı “Neden NFT?” sorusu Flyfish Club web sitesinde şunları belirtir:

“FFC, NFT’leri kullanarak, özel deneyimler sunabileceğimiz sadık, üye bir topluluk oluşturabiliyor. NFT’ler, FFC’nin gelecek yıllarda istisnai ve sürdürülebilir bir ürün sunmasını sağlayacak yeni modernist finansal modeller yaratıyor.”

Resmi web sitesinde iki tür üyelik var gibi görünüyor. Normal katman, üyelere ana yemek odasına, açık alana ve kokteyl salonuna ve 2.5 Ether için özel etkinliklere erişim hakkı verdiğini iddia ediyor (ETH) veya yazı yazarken 8.474 dolar. İkinci, daha pahalı katman olan Flyfish Omakase, yukarıdakilerin tümüne ve 14 kişilik bir omakase odasına erişim sağlayacak ve şimdi 4,25 ETH veya 14,400 ABD Doları karşılığında mevcut.

Web sitesine göre, Flyfish Üyeliği NFT sahipleri, jetonlarını jeton sahibi olmayanlara aylık olarak kiralayabilir veya yeniden satabilirler. Ayrıca yinelenen yıllık ücretler yoktur. Üyelik almak için kripto para birimine ihtiyaç duyulmasına rağmen, müşteriler yiyecek ve içeceklerini ABD doları olarak ödeyebilirler.

Flyfish Club, yine New York’ta bulunan ancak yalnızca üyelere açık olmayan omakase tarzı Japon restoranı Ito’nun açılışının ardından VCR Group’un ikinci konseptidir. Flyfish Club, 2023’ün başlarında açılmayı planlıyor.

İlişkili: YouTuber, Tesla Roadster’ı NFT ile takas etti

Flyfish Club, yalnızca üyelere açık ilk NFT restoranı olduğunu iddia ediyor; ancak, kriptoyu iş modeline entegre eden ilk mutfak konsepti değil. Son zamanlarda, Clearwater, Florida’da kripto temalı duvar sanatıyla övünen Crypto Street Restaurant açıldı, menü öğeleri ve kripto ödemelerinin kabulü.