NFT satışları ve blockchain oyunları, son pazar düşüşüne rağmen büyümeye devam ediyor: Rapor

Ocak 2022, mevcut piyasaların gördüğü gibi kripto yatırımcıları için zorlu olmaya devam ediyor Bitcoin fiyatındaki çalkantılı dalgalanmalar ve diğer kripto para birimleri. Bazıları düşüşü yakın zamana bağladı federal niyetler yeni oran artışları tanıtmak, ve Kazakistan’da siyasi kargaşa Bu, bitcoin hash oranını önemli ölçüde düşürdü. 14 Ocak’ta, fiyatı Bitcoin 42.000 doların altına düştü tüccarlar yükseliş sinyalleri için umutlarını sürdürmeye devam ederken.

Öte yandan NFT ticareti ve blockchain oyunları düşüşe direnmiş görünüyor. Buna göre raporlar DappRadar’dan NFT işlemleri, düşen kripto fiyatlarının ortasında artmaya devam etti. Raporda, “Ethereum NFT dapp’lerine bağlı UAW sayısının 2021’in 3. çeyreğinden bu yana %43 arttığı” belirtildi. Rapordan elde edilen rakamlar ayrıca, NFT ticaretinden elde edilen paranın 2021’in üçüncü çeyreğinde 10.7 milyar dolardan 2022’nin ilk on gününde 11.9 milyar dolara çıktığını gösteriyor. LookRare pazarının lansmanı da bu büyümeye katkıda bulunmuş olabilir.

Raporda ayrıca “blockchain oyunlarının yaygın olarak kullanılmaya devam ettiği” belirtildi ve “sektörün kullanımının %52’sini temsil ettikleri” belirtildi. Kazanmak için oyna modelinin artan başarısının yanı sıra genişleyen metaverse geliştirmeleri de durumu güçlendirdi. Blockchain oyunları 2022 boyunca büyümeye devam edecek.

Bu pazar çöküşü sırasında NFT’lere ve blockchain oyunlarına artan ilgi, kısmen Çin’den gelen ve ülkenin kendi yazılımını geliştirmeye başlayacağını söyleyen son duyurularla örtüşen Çinli izleyicilere atfedilebilir. kripto olmayan NFT endüstrisi. DappRadar’ın raporuna göre, “Çin şu anda en geniş kullanıcı tabanına sahip ülke…Kasım ayında kaydedilen rakamlara göre %166 artış.”

Amerika Birleşik Devletleri şu anda genel trafik açısından ikinci sırada olmasına rağmen, ülke NFT ekosisteminde yaklaşık %38’lik bir büyümeyle 175.000 yeni kullanıcı gördü. Bu, kısmen, Y kuşağı ve Z kuşağı daha yüksek bir trafik yüzdesini hesaba katmaya başladığından, genç izleyiciler arasında artan ilgiden kaynaklanmaktadır.

DappRadar, “Trafikinin %30’unun bu yaş grubundaki kullanıcılardan geldiğini bildirdi… [with millennials] geçen yıl gözlemlenen %36’dan büyüyor.”