NEAR Protocol, Web3’ün benimsenmesini desteklemek için 150 milyon dolar topladı

Proof-of-stake blockchain NEAR Protocol, Web3 teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak için tohum yatırımlarında 150 milyon dolar topladı. Takım ilan edildi fonun bölgesel merkezler geliştirmek ve blok zinciri ve merkezi olmayan teknoloji için farkındalık yaratmak için kullanılacağını söyledi.

NEAR Protokolü, Web3’ün benimsenmesini teşvik etmek için yeni fonları kullanmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre, fon “milyarlarca insanın blok zinciri öğrenmesine ve kullanmasına yardımcı olmak” için kullanılacak. Bununla NEAR blok zinciri üzerine inşa edilen projeler, yeni izleyicilerle bağlantı kurma fırsatına sahip olacak.

Yatırım turu, Üç Ok Sermayesi hedge fonu tarafından yönetildi ve Mechanism Capital, Dragonfly Capital, a16z, Jump, Alameda, Zee Prime, Folius, Amber Group, 6th Man Ventures ve Circle Ventures’ın ek katılımıyla. NEAR ekosistem fonu MetaWeb.vc de tohum turuna katıldı. Ek olarak, melekler Alan Howard, Santiago Santos ve Aave Kurucusu Stani Kulechov finansmana katıldı.

Three-Arrows Capital’in kurucu ortağı ve başkanı Kyle Davies, “Blockchain uygulamalarını ölçeklendirirken NEAR ekibini ve ekosistemi desteklemekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu arada MetaWeb.vc’nin kurucusu Amos Zhang, NEAR Protocol’ün teknolojilerinin blok zincirinin benimsenmesini teşvik etmek için harika olduğunu söyleyerek desteğini dile getirdi. Zhang, “NEAR, ana akım benimseme için blok zinciri uygulamalarını güçlendirmek için en uygunudur” dedi.

İlişkili: Binance Labs, 200 Milyon Dolarlık Oasis Ekosistem Fonu’nu destekliyor

2021’de NEAR protokolü Yeni girişimler için 800 milyon dolar ayrıldı DeFi pazarının hala erken aşamalarında olduğuna dair kanıtlara dikkat çekerken, merkezi olmayan finansın hızlandırılmasını finanse etmek için. Hareket, NEAR blok zincirini geliştirmek için teşvikler ekleyerek geliştiricileri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Geçen yılın son zamanları, NEAR, Cardano ile de ortak oldutabanlı stabilcoin merkezi, Ardana. İşbirliği, kullanıcıların varlıkları NEAR protokolünden diğer hisse ispatı blok zinciri Cardano’ya aktarmalarına izin verecek bir köprü altyapısı oluşturmayı amaçlıyor. Bununla, NEAR (NEAR) jetonları, Ardana platformunda sabit para basmak için teminat görevi görecek.