Musk, Tesla ürünleri için DOGE ödemelerini açıkladıktan sonra Dogecoin %25 sıçradı

Dogecoin (KÖPEK) fiyatlar 14 Ocak’ta Elon Musk’ın açıkladığı gibi önemli ölçüde yükseldi. Tesla bunu ödeme olarak kabul etmeye başlayacaktı mal için.

Açıklamanın ardından DOGE fiyatı yaklaşık %13 arttı, 0.2150 $ ile 30 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Yukarı hareketi, Musk’ın Dogecoin tweet’i viral hale gelmeden önce gerçekleşen daha büyük bir gün içi rallisinin bir parçası olarak geldi.

DOGE fiyatı 14 Ocak’ta %25’in üzerinde arttı ve kar elde etmede 0.1986 $’a düştü.

DOGE/USD saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin’den daha iyi

Tesla’nın çevrimiçi alışveriş portalına bir DOGE ödeme seçeneği entegrasyonu Musk’tan neredeyse bir ay sonra geldi. istekliliğini paylaştı Kripto para birimini test bazında ödeme olarak kabul etmek.

Musk’ın DOGE’ye olan sevgisinin merkezinde “Bitcoin’den daha iyi” özellikler, daha düşük elektrik tüketimi nedeniyle öncelikle bir ödeme seçeneği olarak. Musk’ın Time Magazine’e yaptığı açıklamalardan alıntılarda şunları söyledi:

“Temelde, Bitcoin işlemsel para birimi için iyi bir alternatif değil. Aptalca bir şaka olarak oluşturulmuş olsa da, Dogecoin işlemler için daha uygun.”

Milyarder girişimci ayrıca şunu vurguladı: Bitcoin’in işlem başına maliyeti yüksek işlem hacmi ise DOGE’ye göre düşük. Sonuç olarak, Bitcoin iyi durumda olabilir değer deposu varlık olmak. Öte yandan DOGE, insanları harcamaya teşvik etmeye devam edebilir.

DOGE için sırada ne var?

Dogecoin piyasasındaki son satın alma turu, DOGE’nin yukarı yönlü bir kırılma için çok aylık direnç trend çizgisini test etmesiyle bir miktar geriledi.

Ayrıntılı olarak, DOGE fiyat rallisi, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü girişimlerini sınırlayan azalan bir trend çizgisi direncine çarptı. 14 Ocak’ta trend çizgisi, DOGE’nin gün içi zirvesi olan 0.2150 dolardan 0.1958 dolara gönderilmesinde yine etkili oldu. Aşağıdaki grafik.

DOGE/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu arada, Dogecoin’in 200 günlük üstel hareketli ortalaması (200 günlük EMA; turuncu dalga) 14 Ocak’taki kazanımlarını sınırlamada önemli bir rol oynadı. Birlikte, direnç birleşimi, DOGE fiyatının devam eden yükseliş trendinden geri çekilebileceğini ima etti. önümüzdeki seanslarda.

İlişkili: Dogecoin yaratıcısı Mozilla’yı kripto bağışlarını duraklattığı için eleştirdi

Böyle bir durumda token, 50 günlük EMA’sını (kadife dalgası) destek olarak test etmeye hazır görünecek ve destek olarak yakın geçmişi nedeniyle düzeltmesini 0.1367 $’a uzatma olasılığı da var.

DOGE/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Tersine, azalan trend çizgisi direncinin ve 200 günlük EMA’nın üzerinde kesin bir kırılma, yatırımcıların Dogecoin pazarında bir sonraki yukarı yönlü hedef olarak 0,30$’ı görmelerine neden olabilir. 0,30 dolar seviyesini çevreleyen alan daha önce direnç görevi görmüştü.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.