Mike Tyson Solana’yı seviyor, Aoki NFT, Apple ve ‘AR Verse’ ile gösteriş yapmak için gösteriyi durduruyor

Mike Tyson $DREAM yaşıyor

Boks ikonu Mike Tyson, Solana’ya olan coşkusunu paylaştıktan ve zihinsel sağlık odaklı kripto projesi TheDreamChain ($DREAM) ile bir ortaklık açıkladıktan sonra bu hafta ringe adım attı.

İlk turda, Tyson – daha önce kim NFT projesi başlattı Geçen yıl OpenSea üzerinden Ethereum’da — 13 Ocak’ta Catalina Balina Karıştırıcı projesinden aldığı yeni bir NFT’nin ekran görüntüsünü paylaşırken yeniden doğmuş bir Solana (SOL) savunucusu olduğunu tweetledi.

Solana tabanlı Catalina Balina Karıştırıcı NFT’leri şu anda taban fiyatı 15 SOL (2.200 $) ve Tyson’ın NFT’si, ünlü yüz dövmesiyle birlikte bir dünya şampiyonluk kemeri takan bir balina versiyonunu tasvir ediyor.

O günün ilerleyen saatlerinde ikinci turda, 55 yaşındaki tweetlendi TheDreamChain ile bir ortaklık veya ücretli ünlü promosyonu gibi görünen şeyler hakkında. Tokenin olağandışı satış noktası, ticaret yapmanın bir hisse senedi kadar zor ve sınırlı olmasıdır.

“Yalnızca ABD borsa saatlerinde işlem görebilen türünün ilk örneği. Uzayda devrim yaratabilir ve kripto topluluğunun zihinsel sağlığına yardımcı olabilir.”

TheDreamChain’in web sitesine göre, onun tokeni $DREAM, yalnızca standart borsa saatleri olan 9:30 – 16:pm arasında ticaret için kullanılabilir ve 7/24 ticaretin kripto tüccarları arasında bir zihinsel sağlık krizine neden olduğu fikriyle.

Proje, tüm işlem ücretlerinin yüzde 0,5’ini, akıl sağlığı hayır kurumlarına fon bağışlayacak veya sermayeyi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ortaklıklar imzalamak için kullanacak olan kendi vakfına aktaracağını belirtiyor.

Apple, Metaverse’e değil AR’ye bakıyor

Bloomberg’in Apple teknoloji muhabiri Mark Gurman’a göre, teknoloji devlerinden Metaverse’e doğru bir akın sırasında Apple, en son aygıtıyla acele etmeyecek.

Gurman, 10 Ocak’ta Twitter üzerinden ücretli tüketici teknolojisi haber bülteninin en son Soru-Cevap bölümünden Apple’ın yakında çıkacak sanal gerçeklik kulaklığıyla ilgili snippet’ler paylaştı. Şunları kaydetti:

“Apple kulaklığını duyurduğunda sahnede duyduğumda şok olacağım bir kelime: Metaverse.”

“Bana doğrudan, Meta Platfroms/Facebook’un gelecek vizyonundaki kutu gibi, kullanıcıların kaçabileceği tamamen sanal bir dünya fikrinin Apple’ın sınırları dışında olduğu söylendi” diye ekledi.

Gurman’ın anlayışına göre, Jony Ive gibi mevcut ve eski Apple yöneticileri, şirketin VR kulaklığını her zaman tam gelişmiş bir Metaverse deneyiminin parçası olarak değil, oyun, içerik tüketimi ve iletişim için kısa “patlamalarda” kullanılan bir cihaz olarak hayal ettiler.

Bunun yerine, Apple’ın, tüm gün takılabilen ve anında dikkati dağıtmayan göz mercekleri gibi cihazlar aracılığıyla, kullanıcının fiziksel deneyiminin dijital veya sanal özelliklerle zenginleştirildiği artırılmış gerçeklik alanını (AR) izlediği söyleniyor. Çevre.

Artemis, mobil odaklı NFT sosyal medya platformunu başlattı

Hong Kong merkezli blockchain firması Artemis Market dün yeni bir sosyal medya ve NFT ticaret platformu başlattı.

13 Ocak’a göre duyuru, Solana tabanlı platform başlangıçta sınırlı işlevselliğe sahip bir masaüstü ve mobil web sürümünü piyasaya sürdü ve yakın gelecekte bir mobil uygulama ve tam sosyal özellikler sunacak.

Artemis, Şubat ayının sonuna kadar işlemlerde %0 işlem ücreti ile yeni kullanıcıları çekmeyi umuyor.

Firma, NFT sektörünün artan popülaritesine rağmen şu anda “zorlayıcı bir kullanıcı deneyiminden” yoksun olduğunu vurgulayarak, hareket halindeyken erişilebilen kullanıcı dostu bir platform sağlamak için tek duraklı bir mobil platform oluşturmaya odaklandığını belirtti.

“Kullanıcılarımızın tüm NFT deneyimlerini tek bir uygulamada yürütmelerini istiyoruz. İçerik oluşturucuları keşfetmekten ve onlarla takılmaktan NFT’leri toplamaya, arkadaşlarıyla etkileşime girmeye, paylaşmaya ve yorum yapmaya kadar.”

İlişkili: Çin, yeni blok zinciri altyapısı aracılığıyla NFT’leri kriptodan ayırmayı hedefliyor

Steve Aoki, NFT edinimini göstermek için canlı şovu durdurdu

Milyoner DJ Steve Aoki, pek çok hayranının ancak karşılayamayacağı yeni bir NFT’yi sergilemek için bu haftaki canlı müzik etkinliklerinden birini aniden durdurdu.

Aoki, 12 Ocak’ta Doodles koleksiyonundan bir NFT yakalamanın sevincini paylaştığı bir videoyu tweetledi ve şu yazıyla birlikte:

“Doodle’mdaki heyecanımı kutlamak için şovumu durdurmak zorunda kaldım! Nft’ler beni yeniden çocuk gibi hissettiriyor.”

Doodles projesi, popüler Kanadalı sanatçı Burnt Toast’ın sanat eserlerini içeren 10.000 NFT avatarından oluşuyor. NFT’lerin şu anda, yazı yazılırken yaklaşık 38.300 dolar değerinde 11.75 Ether (ETH) taban fiyatı var.

Aoki büyük bir NFT savunucusu parmaklarıyla çoklu bal kaplarıve son davranışı, sakatlayıcı bir NFT bağımlılığının erken belirtilerini gösteriyor.

Diğer Şık Haberler

Wikipedia’daki bir grup editör, sınıflandırmaya karşı oy kullandı Bir sanat biçimi olarak NFT’ler 12 Ocak’ta, NFT sanat satışlarını yaşayan sanatçıların en çok satan sanat satışları listesinden çıkarmayı seçti. Ancak görüşmeleri daha sonraki bir tarihte yeniden başlatmayı kabul ettiler.

ABD merkezli müzik akışı platformu LÜM, NFT platformu olarak yeniden başlat bu çeyrekten sonra. Odağı, kullanıcıların seçtikleri sanatçıyı desteklemelerini sağlayan müzisyen odaklı hayran NFT’lerine kaydırıyor.