LÜM, dünya çapında tanınan 25 müzisyen için ‘Access Pass’ NFT’lerini başlatacak

ABD merkezli müzik platformu LÜM, bu çeyreğin sonlarında NBA Top Shot’ın Dapper Labs’ını içeren yeniden lansman kapsamında dünyaca ünlü müzisyenlerle 25 ortaklık duyurmaya hazırlanıyor.

LÜM, 2018’de kuruldu ve ortak müzisyenleri ve hayranları için sosyal medya, müzik akışı ve mikro bahşiş gibi hizmetler sunan bir platformla 200.000’den fazla kullanıcıdan oluşan bir kullanıcı tabanı oluşturdu.

Firma, 2018’den bu yana yaklaşık 4,4 milyon dolar değerinde fon topladı. veri Crunchbase’den ve ortak 2020’de popüler R&B şarkıcısı-söz yazarı Ne-Yo ile.

Ancak, LÜM şimdi bu iş modelinde ilerliyor ve yeniden başlıyor. Şık Laboratuvarlar Müzisyenle ilgili NFT’lere odaklanan Mart ayında Flow blockchain.

LÜM, başlangıçta “Erişim Geçişleri” olarak adlandırılan NFT’lerin yanı sıra bir NFT pazar yeri ve hayran katılım platformu sunacak.

Platformun kullanıcıları, en sevdikleri müzisyenlere bağlı NFT’leri satın alabilecek ve bunları bir hayran topluluğu arasında takas edebilecekken, uzun vadeli sahiplerine sanatçıların gelecekteki NFT düşüşlerine öncelikli erişim, özel içerik ve canlı eğlence deneyimleri gibi ödüller verilecek.

Müzisyenler topluluklarını oluşturabilecek ve yeni albümler gibi projeleri kitle fonlaması yapmak için kullanılabilecek kendi Erişim Geçişlerini başlatabilecekler. LÜM’e göre sanatçıların herhangi bir hakkı veya fikri mülkiyeti aracılara devretmesini gerektirmez.

2022’de 100 sanatçıyı bünyesine katmayı hedefleyin

Cointelegraph’a konuşan LÜM CEO’su ve kurucusu Max Fergus, lansman için 25 sanatçının kim olacağı konusunda ağzını kapadı, ancak daha geniş hedefin 2022’de en iyi 100 müzisyeni bünyesine katmak olduğunu ve “blockchain özellikli teknolojinin sanatçılar tarafından kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmak” olduğunu belirtti. , ve hayranlar”, uzun vadeli amaç ise 10.000’den fazla müzisyenle ortak olmaktır.

Fergus, LÜM’ün diğer NFT projelerinin başarılı ve kullanıcı dostu modeli nedeniyle Dapper Labs ile ortak olmayı ve Flow’u başlatmayı tercih ettiğini belirtti. blok zincirinde NBA Top Shot gibi:

“Bizim için gerçekten kendimizi NBA Top Shot’tan örnek almak istedik. Oyuncuları tek bir çatı altında toplayarak kolektif değer yaratan bir topluluk.”

NBA Top Shot en üstte Flow’da NFT projesiCryptoSlam verilerine göre 2020 sonlarında piyasaya sürüldüğünden bu yana 848,3 milyon dolardan fazla ikincil satış elde etti.

Fergus, LÜM’ün blok zincirine geçişinin “devrim niteliğinde” Web3 teknolojisinin arkasına geçme çabasının bir parçası olduğunu ve sektörün müzik endüstrisi üzerindeki etkisinin plaklardan çevrimiçi akışa geçmek kadar devrim niteliğinde olacağına inandığını belirtti.

“Bunu buna çok benzer bir seviyeye koyardım. Sadece sanatçıları ve müziği deneyimlemenin değil, aynı zamanda toplam adreslenebilir pazarı açmanın yeni bir yolu.”

İlişkili: Dapper Labs, ABD hükümetiyle lobi yapmak için kaydolan ilk NFT şirketi oldu

Fergus, şu anda müzik endüstrisinde gördüğü önemli bir sorunun, farklı toplulukları birbirine bağlayan blok zinciri tabanlı bir platform sunmanın önemini vurgulayarak “bireysel hayran kitlelerinden para kazanmaya çalışan bireysel yaratıcılar” olduğunu belirtti.

“Sanatçıları bir şemsiye altında birleştirerek, yalnızca hayran kitlelerini birbirine bağlayamayız, aynı zamanda blok zinciri topluluğunu, belki de daha önce hiç tanımadıkları sanatçılara kolayca tanıtabiliriz” dedi.