Ledger CEO’su, perakendenin Bitcoin fiyatını artırdığını söylüyor

Kripto cüzdan firması Ledger’in CEO’su Pascal Gauthier, kripto fiyatları geçen haftaki düşüşün ardından toparlanırken, kripto piyasasının durumuyla ilgili soruları yanıtladı.

CNBC tarafından St. Moritz, İsviçre’deki Crypto Finance Konferansında alınan bir röportajda, Gauthier söz konusu Bitcoin ile ortaya çıkan durum (BTC) sürpriz değil. Perakende trendi öne çıkıyor ve “her zaman aynı”. Açıkladı:

“Asgari BTC sayısına sahip adreslerin sayısı, balinaların sayısına kıyasla aslında artıyor. Dünyanın her yerinde derin bir perakende trendi var; Bitcoin’e giderek daha fazla güveniyorlar. Fiyatları yükseltecek olan insanlardır.”

Zincir içi pazar istihbarat sağlayıcısı Glassnode’dan son veriler destekler iddia, hak, talep. Sıfır olmayan bakiyeye sahip BTC adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve 40 milyonun biraz altında.

Kaynak: Twitter

Anlayışlı bir ölçüm olan sıfır olmayan bakiye numarası, Bitcoin’in benimsenmesiyle ilgili bir durum raporu sunar. Daha fazla adres, daha fazla kullanıcının Bitcoin ağına girdiğini gösterir, bu da perakendenin yükselişte olduğunu gösteren bir işarettir.

İlişkili: Kasım ayında oluşturulan Bitcoin cüzdan adresleri 1 milyona ulaştı

Altcoinlerde Gauthier, yakın zamanda Bitcoin’den daha iyi performans gösteren projeler hakkında bir şaşkınlık notu verdi. Bu yılın bazı kripto para birimleri için bir konsolidasyon yılı olabileceğini öne sürdü:

“Geçen yıl onlar (kripto para birimleri) gün ışığına çıkan projelerdi; bu yıl, bu protokollerin üzerinde çalışan uygulamalar açısından teslim etmeleri gerekiyor.”

Gauthier, Solana’nın (SOL) değiştirilemez tokenler için iyi bir değer teklifine sahiptir ve Ether ile rekabet etmek için iyi bir yerdedir (ETH). İlk 10 protokolden bazıları 2021’de çılgın fiyat spekülasyonları ve fiyat artışlarından yararlanırken, piyasa “bu protokollerden iyi şeyler” bekliyor.

Blok zincirler için değişmez bir kuralla bitirdi: “Bir blok zincirinin simgesi, o blok zincirinin güvenliğidir. Belirteç ne kadar pahalıysa, blok zinciri o kadar güvenlidir.”

Şu anda Ledger donanım cüzdanı destekler 50’den fazla farklı protokol. Fransa’nın ilk kripto tek boynuzlu atı Ledger olacak başlatmak kripto banka kartı önümüzdeki üç ay boyunca. Hiç şüphesiz, Mastercard’ın beğenileriyle rekabet edebilmek için kripto deneyiminden yararlanacaktır. ayrıca kripto bağlantılı kartları tanıtıyor.