Latin Amerika bölgesi için Wild Rift Open LATAM

başarılı bir yıl geçirdikten sonra Spor Dalları sahne vahşi yarık, İsyan şimdi 2022 olan gelecek sezon için planını açıkladı. Hayranlar majör, eleme ve küresel dahil olmak üzere birçok etkinliği izleyecek. Yeni 2022 sezonu öncesinde, Latin Amerika bölgesi, Avrupa ile rekabet yolculuğuna başlayacak. Wild Rift Açık Latinoamerica (WOL veya Wild Rift Open LATAM olarak da bilinir).

Wild Rift Open LATAM: Turnuva formatı ve programı

Etkinlik üç farklı aşamaya ayrılmıştır, yani açık elemeler, grup aşaması, ve playofflar. İşte her aşamanın detayları. Daha fazlası bulunabilir burada.

Açık elemeler

Kuzey ve Güney olmak üzere her alt bölgede üç açık eleme düzenlenecek. Takımlar bu elemelerdeki konumlarına göre yeterlilik puanları elde edeceklerdir. Ve son olarak, ilk sekiz takım bir sonraki tura geçecek.

  • Açık niteleyici bir: 4 – 10 Şubat
  • Açık niteleyici iki: 11-17 Şubat
  • Açık niteleyici üç: 18-24 Şubat

Grup Aşaması

Her bölgeden sekiz takım kendi liglerinde ayrı ayrı karşı karşıya gelecek. Çevrimiçi grup aşaması 1 Şubat’tan 15 Nisan’a kadar devam edecek. Takımlar Bo3 formatına göre çift turlu robin maçlarında mücadele edecek. Her ligin ilk 4 takımı playofflara yükselecek.

Playofflar

Son aşama çevrimdışı yapılacaktır. 2 Mayıs’tan itibaren takımlar çift eleme maçlarında mücadele edecek. 8 Mayıs’taki büyük finaller, playoffların diğer maçlarının Bo5’te oynanacağı bir Bo7 formatını takip edecek.

Wild Rift Open LATAM: Etkinlik tohumu ve ödül havuzu

Büyük finallerden sonra, şampiyon takım doğrudan Icons Global Şampiyonasına hak kazanacak, ikinci takım ise play-in’lere katılacak. Toplamda 50.000$ iki finalistin iyi bir pay alacağı takımlar arasında dağıtılacak.

Son düşünceler

Riot, Wild Rift e-spor sahnesini geri kalan bölgelerde genişletmeyi planlarken, bu yeni etkinlikler kesinlikle daha yoğun aksiyon sunacak ve yeni güç merkezlerini ortaya çıkaracak. Ayrıca etkinlik, Kasım 2022’den itibaren ikinci sezonuyla birlikte rolünü sürdürüyor.

Daha fazla Mobil Oyun haberi, kılavuzu ve güncellemesi için WhatsApp grubu, Telgraf Grubu, veya discord sunucusu. Ayrıca bizi takip edin Google Haberleri, Instagram, ve heyecan Hızlı güncellemeler için.Leave a Comment