Kuzeybatı Arkansas, uzaktan çalışanları çekmek için Bitcoin’de 10 bin dolar teklif ediyor

Bölgede kalkınmayı teşvik etmeyi amaçlayan iş liderlerinden oluşan Kuzeybatı Arkansas Konseyi, teknoloji profesyonellerini ve uzaktan çalışmak isteyen girişimcileri getirmek için bir kripto teşvik programı duyurdu.

Çarşamba günü yapılan bir duyuruda, konsey başkanı ve CEO’su Nelson Peacock söz konusu Bölge, 10.000 ABD Doları değerinde Bitcoin sunarak teknoloji endüstrisindeki yetenek yelpazesini genişletmek isteyecektir (BTC) — bir bisiklete veya sanat ve kültür tesislerine üyeliğe ek olarak, şu anki 43.610 $ fiyatla kabaca 0.23 BTC. Bölgenin Life Works Here girişiminin bir sonraki aşaması olan “Bitcoin and a Bike” programı, özellikle blockchain ile ilgili alanlardaki profesyonelleri kucaklamayı amaçlıyor. Program, muhtemelen Fayetteville, Springdale, Rogers ve Bentonville şehirlerine yakın olan Kuzeybatı Arkansas’ta en az bir yıl yaşamak isteyen nitelikli bireylere kripto teşviki sunacak.

Peacock, “Kuzeybatı Arkansas, ülkenin en hızlı büyüyen bölgelerinden biri ve artık teknoloji sektörümüzde daha patlayıcı bir büyüme görüyoruz” dedi.

“Bu genişletilmiş teşvik teklifi […] Sadece işverenler tarafından bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimi kullanımına yönelik artan eğilimi benimsemekle kalmıyor, aynı zamanda teknoloji işverenlerine, yeni kurulan şirketlere, şehirlere, yerel işletmelere ve genel olarak bölgeye fayda sağlamak için yetenek hattımızı artırmaya da yardımcı oluyor.”

Bentonville, Arkansas yukarıdan. Kaynak: Kuzeybatı Arkansas Konseyi

Başvuru sahipleri için aranan şartlar arasında; uzaktan çalışma yeteneği, teknoloji endüstrisindeki mevcut konumlarında kabul edildikten sonra altı ay ve iki yıllık deneyim içinde bölgeye taşınıyorlar. Kuzeybatı Arkansas zaten büyük perakendeci Walmart’ın Bentonville’deki genel merkezine ev sahipliği yapıyor – Walton Aile Vakfı Bitcoin ve Bisiklet programına katkıda bulunuyor ve Walmart kurucusu Sam Walton konseyin kurucu üyesiydi – ayrıca Arkansas Üniversitesi Blockchain Merkezi Mükemmellik, blok zinciri özellikli teknolojide eğitim sunuyor.

Blockchain Mükemmellik Merkezi direktörü Mary Lacity, “Bölgemizi gelecek vadeden teknoloji yenilikçileri ve işletmeler için bir merkeze dönüştürmek için yeni nesil yetenekler şart” dedi.

Birçok rapor görünüşte lanse Alternatif olarak Kuzeybatı Arkansas büyüyen teknoloji merkezleri Austin, Texas gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde – şehirdeki işletmelerin sayısı geçen yıl önemli ölçüde artarken, artan ilgi kira ve konut maliyetlerinin artmasına neden oldu. Ortabatı eyaletine bir göçü gözlemlemek için erken olabilir, ancak elektrikli araç üreticisi Canoo da dahil olmak üzere şirketler, ilan edildi eyaletin kuzeybatı bölgesinde karargah kurmayı planlıyor.

İlişkili: Walmart, dijital para birimi stratejisini yönlendirmek için kripto ürün lideri arıyor

Pandemi öncesinde ve sırasında, birçok orta ölçekli ABD şehri, görünüşe göre yerel ekonomiyi teşvik etmek amacıyla, nakillerin uzaktan çalışması için nakit teşviklerle benzer programlar sundu. NWA konseyi, Life Works Here girişimini Kasım 2020’de başlattı, ancak Tulsa, Oklahoma ilk başlayanlardan biriydi. teklif Batı Virginia, Kansas, Vermont, Connecticut ve Alabama’nın liderliğini takip eden bazı bireyler, 2018’den başlayarak 10.000 $ hareket edecek.

Açıklama: Bu muhabir Bitcoin ve Bisiklet programı için başvurdu.