Kripto odaklı yazılım firması Lukka 110 milyon dolar artırdı, 1,3 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Kripto para muhasebesi ve veri şirketi Lukka, hedge fon devi Marshall Wace liderliğindeki yeni bir fonlama turunda 110 milyon dolar topladığını söyledi.

Cuma günü yaptığı duyuruda, Lukka söz konusu Marshall Wace liderliğindeki ve Soros Fon Yönetimi’nin katılımıyla 110 milyon dolarlık E Serisi fonlama turunu tamamlamıştı. milyarder yatırımcı George Soros tarafından yaratıldı — Liberty City Ventures, S&P Global ve muhasebe danışmanı CPA.com. Lukka, fonları türev ürünler, merkezi olmayan finans ve kripto alanıyla ilgili diğer ürünlerle ilgilenen mevcut müşteri tabanıyla “agresif büyüme ve küresel genişleme stratejisi” için kullanmayı planladığını söyledi.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, kripto ekosisteminin sektördeki yenilikçi teknolojinin getirdiği zorlukları ele almayı hedefleyen firma ile “yeni bir olgunluk aşamasına” girdiğini söyledi. Şirket, 2021 yılında müşteri listesine S&P Dow Jones Endekslerini, büyük muhasebe firması RSM’yi ve finansal hizmetler şirketi State Street’i ekledi.

Kripto odaklı yazılım firması 53 milyon dolar zam açıkladı Mart 2021’de ve yakın zamanda 1 milyar dolardan fazla değerleme ile tek boynuzlu at statüsüne ulaştı. Birçok aktif kripto fonuna hizmet veren Lukka’nın bugüne kadar benzersiz işlemlerde 2,1 trilyon dolar işlem yaptığı bildiriliyor.

İlişkili: Lukka Co-CEO, Blockchain Verilerinin Vergilerden Nasıl Tasarruf Ettiğini Açıklıyor

2014 yılında kurulan New York merkezli şirket, kripto alanında yer alan işletmelere yardımcı olmak için blok zinciri ve tokenize varlık verileri sunmaya odaklanıyor. Lukka’nın ürünleri arasında vergi çözümleri ve dijital varlık içerik kitaplığına yönelik veri değerlendirmeleri bulunmaktadır.