Java Öğrenmeniz İçin Sebepler

0
93

Java’nın Sun Microsystems tarafından geliştirilen kompakt bir programlama dili olduğunu zaten biliyoruz. Zamanımızda 3 milyar cep telefonu ve 125 milyon TV Java kullanıyor. Bu programlama dili her zaman en iyi programlama dillerinin önündedir. Buna ek olarak, Java, “Bir kez yaz, her yerde koş” ilkesiyle (her yerde yaz aylarında bir kez) yaşayan birçok hayranı var.

Java çok popüler bir programlama dilidir. 1995 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, 9 ana sürümü piyasaya sürüldü. Java’nın teknik fenomeni büyük ölçüde onun titizliğinden kaynaklanmaktadır: Java eklentileri herhangi bir işletim sisteminde ve herhangi bir cihazda çalışabilir. Cihaz yapısına ve onun özelliklerinin basit ama güvenilir bir şekilde uygulanmasına hiçbir bağımlılık yoktur. Tüm bunlar göz önüne alındığında, Java’nın geçmişi, popülerliği ve en son değişiklikleri hakkında ilginç bilgiler edinmenizi öneririz.

1) Sanal bilgisayar Java, ABD’deki 10 bilgisayardan 10 tanesine kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurumsal bilgisayarların% 97’si bu programlama dilini kullanmaktadır.

2) İlk olarak, etkileşimli televizyon için Java oluşturuldu, ancak kablo televizyon endüstrisi onu kullanmak için yeterince gelişmedi.

3) Bu programlama dili James Coleman tarafından geliştirildi ve orijinal olarak Goslin ofisine yakın olan meşe ağacının şerefine meşe olarak adlandırıldı. Bir süre sonra, istemci uygulamalarını (istemci uygulamaları) ve sunucu yazılımlarını yazmak için Java adını kullandı. Java kahve türünün onuruna soyadı sahip. Bu yüzden resmi tabelasında (resmi amblem) buharlaşan kahve kabı resmedilmiştir. Java programlama dili orijinal olarak kahve makinesini programlamak için yaratıldı ve isminin kahve makinesinin adından alındığını iddia etti.

4) Java programlama dilinde çalışan programın aylık ortalama maaşı 83.975 $ ‘dır. Dünya çapında 9 milyon Java programcısı var.

5) Tiobe.com, Java’nın en popüler programlama dilleri arasında ikinci sırada yer aldığını söyledi. C programlama diline ilk yer verilir.

Maaşın yüksek olduğu alanlarda uzman olmak önemlidir ve tam olarak öğrenmeniz gereken şey budur. Java bu alanlardan biridir. Bu alanda büyük fırsatlar ve yenilikler var.

Java programlama dili büyük projelerin geliştirilmesini amaçladığı için büyük şirketler ve şirketler tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Java programcılarının yüksek maliyeti, gelişmekte olan projelerin düşük maliyetlerinden kaynaklanmaktadır: zaman denemesinden çıkan birçok araç ve kütüphane ücretsizdir ve oluşturdukları programlar herhangi bir platform için yararlı ve güvenilirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.