Japonya merkezli kripto borsası DeCurret, HK’nin Amber Grubuna satış yapmayı planlıyor: rapor

Dijital varlıkların ticareti ve takasını sunan Japonya merkezli DeCurret’in arkasındaki holding şirketinin, kripto işini yatırım platformu Amber Group’a satmayı planladığı bildiriliyor.

Nikkei gazetesinin Çarşamba günkü haberine göre, DeCurret Holdings niyetinde işinin kripto şubesini Şubat ayında Hong Kong merkezli Amber Group şirketine satmak için. Satın almanın ayrıntıları belirsiz olsa da, haber kaynağı satış fiyatının milyonlarca dolar olacağını bildirdi.

DeCurret kurulmuş Aralık 2021’de bir holding şirketi olan DeCurret Holdings’i kuran ve dijital para birimi ile kripto işini ayrı yan kuruluşlara ayıran yeni bir iş yapısı. Önerilen düzenlemeye göre, DeCurret Inc. şirketin kripto borsa işini temsil edecek, DeCurret DCP ise dijital para birimi işini yürütecek.

Kripto kolunun yaklaşan satışıyla birlikte DeCurret’in dijital para birimlerine odaklanmayı planladığı bildiriliyor. Ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı veya FSA dahil olmak üzere Japon düzenleyiciler, dijital para birimlerini kriptodan farklı olarak tanır.

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen DeCurret, daha sonra FSA’dan düzenleyici onay aldı ve önerilen kripto ödeme yöntemi olarak kullanılır Japonya’nın toplu taşıma sistemi için. Ancak Nikkei raporuna göre, kripto para borsası BitFlyer ve Coincheck dahil olmak üzere büyük şirketlerle rekabet edemedi ve “karlar azalıyordu”.

İlişkili: DeCurret, Dijital Para Birimi Test Etmek İçin KDDI ile Ortaklık Yapıyor

Satış gerçekleşirse, Çin merkezli – bu durumda, Hong Kong – Japonya’daki birkaç düzenlenmiş kripto borsasından birini satın alan bir işletmenin başka bir örneği olacaktır. 2018’de Huobi Global’in Japon yan kuruluşu çoğunluk hissesini satın aldı BitTrade’de, o sırada ülkedeki sadece on altı düzenlenmiş borsadan biri. 2021 sonu itibariyle FSA onaylı 30 kripto para borsası işletmesi vardı. işletme Japonyada.

Hong Kong merkezli Amber Group 1 milyar dolarlık değerleme elde etti 100 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından Haziran 2021’de. Kripto finansal hizmetler firması o zamandan beri aşağıdakileri de içeren projeleri destekledi: merkezi olmayan değişim toplayıcı 1 inç Ağ ve kendi başlattı değiştirilemez belirteç stüdyosu, İçerik Oluşturucu Finansmanı olarak adlandırılır.