Jack Dorsey, Block’un madencilik sistemini onayladığı için Bitcoin hash oranı ATH’ye sıçradı

Bitcoin (BTC) hash oranı, önemli bir hash oranı katkısını kaybetmesine rağmen tüm zamanların en yüksek seviyelerine döndü. Bu arada, ortasında cansız fiyat hareketi, Blok CEO’su Jack Dorsey onaylanmış açık bir Bitcoin madencilik sisteminin oluşturulması.

BTC alanı hem eleştirmenleri hem de fanatikleri şaşırtmaya ve şaşırtmaya devam ediyor. Ağın ikinci en önemli BTC madenciliği ülkesi olan Kazakistan, geçen hafta iç karışıklık nedeniyle internet kesintisi yaşadı. Bununla birlikte, hash oranı, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadan önce %13.4’ten fazla düşmedi.

Aşağıdaki verilerde gösterildiği gibi cam düğüm, fiyat kontrolü ile dün 42.000$ aralığı, ortalama hash oranı saniyede 215 milyon terahash’a ulaştı.

Bitcoin madencileri esneklik göstermeye devam ediyor ve Fidelity Digital Assets’in gözlemlediği gibi, ağ “hatta”.dünya çapında daha yaygın olarak dağıtılmaktadır.”

Cointelegraph daha önce Block’un 2022’de açık kaynaklı Bitcoin madencilik sistemleri geliştireceğini bildirmişti. Linkedin’deki iş ilanları nedeniyle. Dün, Jack Dorsey önseziyi doğruladı, retweetleme Block’un genel müdürü Thomas Templeton tarafından yapılan yorumlar.

Twitter ileti dizisinde Templeton, BTC madenciliğiyle ilgili kullanılabilirlik, güvenilirlik, performans ve ürünlerle ilgili sorunları ele aldı. Özetle, Block’un BTC madenciliği için hedefleri şunlardır:

“Madenciliği satın almadan kuruluma, bakımdan madenciliğe kadar her yönden daha dağıtık ve verimli hale getirmek istiyoruz. İlgileniyoruz çünkü madencilik, yeni bitcoin yaratmanın çok ötesine geçiyor. Bunu, tamamen merkezi olmayan ve izinsiz bir gelecek için uzun vadeli bir ihtiyaç olarak görüyoruz.”

İlişkili: Jack Dorsey, Bitcoin Yasal Savunma Fonu’nu duyurdu

“Açıkta” ve toplulukla birlikte bir BTC madencilik sistemi kurmak hiç de kolay değil. Yerleşik bir BTC madencisi ve BTC dergisine katkıda bulunan Econoalchemist, tweetlendi açık kaynakta ürünler geliştirmenin “şu anda itibarın olmadığı yerlerde güven oluşturacağını ve ayrıca tüketici beklentilerini bu yönde değiştirebileceğini” söyledi.

Sonuç olarak, Block’un madencilik çözümleri, daha fazla DIY madencisinin alana girmesinin yolunu açabilir.

Görünüşe göre hash oranı için sınır gökyüzü. En azından ağ zorluğu sıfırlandığında bir sonraki 2016 bloklarına kadar.