İşte Osmosis’in (OSMO) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının nedeni budur

Cosmos ekosistemindeki kripto varlıkları, diğer blok zincirlerle zincirler arası uyumluluğa yoğun bir şekilde odaklanma sayesinde 2022’nin başından beri çalışıyor. Mevcut genişleme planlarından yararlanan bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Osmosis’tir (OSMO).

Osmoz, Blok Zincirler Arası İletişim Protokolü (IBC) aracılığıyla bağlanan ilk merkezi olmayan değişim (DEX) hizmet projeleri ve Cointelegraph Markets Pro OSMO fiyatı 17 Aralık’ta 4,05$’dan %123 artarak 7 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 9,24$’a yükseldi.

OSMO/USD 1 günlük grafik. Kaynak: CoinGecko

OSMO’da görülen fiyat artışının üç nedeni, DEX’teki ticaret hacminde bir artış, protokolde kilitlenen toplam değerde rekor bir artış ve Cosmos’u birbirine bağlayan zincirler arası köprülerin serbest bırakılmasıdır (ATOM) diğer Ethereum ile ekosistem (ETH) Sanal Makine (EVM) uyumlu ağlar.

İşlem hacmi artıyor

OSMO’nun fiyatını artırmaya yardımcı olan en büyük faktörlerden biri, borsadaki işlem hacmindeki önemli artış olmuştur. Token Terminal verilerine göre, işlem hacmi 7 Ocak’ta 186,8 milyon $ ile rekor seviyeye ulaştı ve aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi belirlendi.

OSMO fiyatı ve DEX işlem hacmi karşılaştırması. Kaynak Simgesi Terminali

Ticaret hacmindeki ve jeton fiyatındaki artış kısaca, Twitter kullanıcısı Jimmy Yang’ın aşağıdaki tweetinde vurgulandığı gibi, Osmosis’in piyasa değerine göre üçüncü sıradaki DEX olmasına neden oldu.

Ticaret hacmi arttıkça OSMO’nun fiyatını artırmaya yardımcı olan diğer faktörler arasında, şu anda ağda 81 milyondan fazla OSMO’nun stake edilmiş olması, binaen SmartStake’den gelen verilere. Ayrıca arzın büyük bir kısmı da Osmosis’te sunulan çeşitli likidite havuzlarında likidite sağlamak için kullanılmaktadır.

Toplam değer yükselişe kilitlendi

OSMO için yükseliş durumunu ortaya koyan ikinci bir gelişme, 11 Ocak’ta rekor 1,21 milyar dolara ulaşan protokole kilitlenen toplam değerdeki istikrarlı artış oldu. binaen Defi Llama’dan gelen verilere.

Osmozda toplam değer kilitlendi. Kaynak: Defi Lama

Tırmanan TVL çoklu olarak gelir Cosmos ekosistemindeki jetonlar yeni zirvelere ulaştı. Özellikle, Cosmos’un en çok tanınan varlığı olan ATOM, 7 Ocak’ta 43.64$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece bir dolar altında günlük en yüksek seviyesine ulaştı. Osmosis’in ikinci yerel tokeni ION da 11 Ocak’ta 16.500 $ ile yeni bir zirveye ulaştı.

İlişkili: Cosmos (ATOM) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olmasının 3 nedeni

Çapraz zincir, tüccarların yükünü hafifletiyor

OSMO’daki yükselişin üçüncü nedeni, Cosmos’un EVM uyumluluğuna ve zincirler arası köprülere yönelik artan ilgidir.

Evmos, ilk IBC uyumlu EVM tabanlı zincir olmak için çalışan ve şu anda test ağında ERC-20 tokenlerini destekleyen geliştirme aşamasındaki güncel bir projedir.

Bir L1 protokolü olan Injective, Cosmos tabanlı projeler için zincirler arası köprüler geliştirdiğini ve şu anda OSMO desteği üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Zincirler arası köprüler çevrimiçi hale geldiğinden ve diğer EVM uyumlu ağlardan Cosmos Hub’a köprü oluşturmasına izin verdiğinden, Osmosis, şu anda Cosmos ekosistemi için ana DEX olduğu için ticaret hacminde ve TVL’de daha fazla artış görme potansiyeline sahiptir. . Bu gerçekleşirse, OSMO fiyatının daha da artma olasılığı da vardır.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.