ICON, birlikte çalışabilirlik teşvik fonuna 200 milyon dolar taahhüt etti

ICON Vakfı, yayın sırasında 200 milyon ICX veya yaklaşık 200 milyon dolar için bir birlikte çalışabilirlik teşvik programı başlatmayı planladığını duyurdu. Vakıf, Güney Kore’nin en büyük kamu toplayıcı zinciri olan ICON ağının gelişimini desteklemektedir. Vakıf, bu programın ICON topluluğunu ve ortak ağlarını ICON’un Blockchain İletim Protokolünü veya BTP’yi benimsemeye teşvik edeceğini umduğunu söyledi.

Teşvik programı, öncelikle 2017 jeton satışı sırasında toplanan ICX rezerv tahsisi tarafından finanse edilen beş yıllık bir süre boyunca 200 milyona kadar ICX jetonunu dağıtmayı hedefliyor. ICON, BTP’nin zincirler arası iletişim fırsatlarını keşfetmek için diğer ekosistemlerdeki geliştirme ekiplerini çekmeyi amaçlıyor.

Şirkete göre, gelirlerin çoğunluğunun BTP teknolojisi için yeni yüksek kaliteli kullanım örnekleri geliştirmeye gitmesi planlanırken, bir kısmı da BTP’nin mevcut protokoller ve topluluklar içinde uzun vadeli benimsenmesini teşvik etmeye gidecek.

Şu anda Binance Smart Chain, Polkadot, Kusama, Moonriver, Astar Network, Edgeware, Acala, NEAR ve Harmony dahil olmak üzere birçok blok zinciri ile BTP entegrasyonu devam etmektedir.

İlişkili: 300 milyon dolarlık teşvik programı Harmony (ONE) fiyatındaki %100 yükselişi destekliyor

ICON, teşvik programının tamamen birlikte çalışabilirliğe adanmış ilk fon olduğunu iddia etti. ICON Projesi’nin kurucusu Min Kim yaptığı açıklamada, amacın “mevcut kalkınma topluluklarını parçalamak değil”, ikinci katman ekosisteminde aralarında işbirliği fırsatları yaratmak olduğunu söyledi.

ICON Foundation strateji başkanı Scott Smiley, Cointelegraph’a güvenlik ve ademi merkeziyetçiliğin evlat edinmede tek başına olmadığını söyledi ve şunları söyledi:

“Kullanıcılar ve geliştiriciler BTP ile etkileşime girdiklerinde, zincirden bağımsız, ölçeklenebilir ve benzersiz bir şekilde güvenli bir protokolün değerini anlayacaklarından eminiz. Bu teşvik fonu, evlat edinme kartopunu başlatmak için piyasaya ihtiyaç duyduğu “dürtme”yi sağlayacaktır.”

İlişkili: Avusturyalı çırçır üreticileri, şişelerin nadirliğini garanti etmek için blok zinciri kullanacak

İKON son zamanlarda başlatılan ICON 2.0, yükseltilmiş bir çekirdek blok zinciri motoru, Java akıllı sözleşmeleri için destek, birlikte çalışabilirlik teknolojisi BTP ve güncellenmiş tokenomikleri tanıtır.