HTML5 Otobüs Kapıştırma Oyunu

0

HTML5 hazır projeler, scriptler arayan değerli dostlarım; on numara beş yıldız bir proje buldum. Kaynak kodlarını da ücretsiz olarak paylaşmışlar. Matthew Main tarafından geliştirilen bu oyunu görünce gerçekten çok şaşırdım. İnsanlar Html&css ve javascript ile neler yapabiliyormuş. Oyunun adı Bus Derby. Oyun 2 kişilik oynanıyor ve beraber oyandığınız rakibinizi alanın dışına çıkarmaya çalışıyorsunuz. Birbirinizi itiyorsunuz falan. Alanın içinde kalan kazanıyor.

İki kişi arkadaşınızla beraber oynuyorsunuz falan iyi güzel ama, sanırım yapan adamın klavyesi biraz değişik. Birinci oyuncu wasd ile oynarken diğer oyuncu noktalı virgülle ünlem işaretiyle falan oynuyor. Onu da kaynak kodlarını indirip değiştirdikten sonra kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Gerçekten eğlenceli bir oyuna benziyor. Kaynak kodlarıyla oynayıp güzel bir proje haline getirebilirsiniz.

Rakibinizi alanın dışına çıkardığınız zaman size 1 puan veriliyor. Toplamda 3 maç mevcut. Bazen iki otobüs birden aşağı düşebiliyor. Onlar da berabere sayılıyor. Amaç en fazla skoru yapmak. Zaman geçirmelik güzel bir oyun aslında. Türkçeleştirip ücretsiz oyun oynama sitelerine koyulabilir.

TIKLA İNDİRDEMO

Share.

About Author

Kişisel bloguma hoşgeldiniz. Umarım paylaşımlarım yararlı olmuştur. Yorum atmayı unutmayın :)

Leave A Reply