Hint INX borsasının Bitcoin vadeli ETF’lerini listelemeyi planladığı bildiriliyor

Rağmen devam eden belirsizlik Hindistan’daki kripto para düzenlemesi hakkında, yerel finans firmaları Bitcoin’i piyasaya sürmeyi amaçlayan yeni girişimleri destekliyor (BTC) borsada işlem gören fonlar (ETF).

Eski Reliance Capital CEO’su Sam Ghosh tarafından desteklenen bir finans firması olan Cosmea Financial Holding ile Kling Trading India arasındaki ortak girişim olan Torus Kling Blockchain, Bitcoin ve Ether’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor (ETH) Hindistan’daki vadeli ETF’ler, The Economic Times rapor edildi Perşembe.

Şirket, Hindistan’ın en büyük borsası Hindistan Uluslararası Borsası (INX) ile Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen büyük metaverse ile ilgili şirketleri takip eden yatırım ürünlerinin yanı sıra kripto ETF’leri başlatmak için bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Rapora göre, Torus Kling Blockchain, Hindistan’daki mevcut mali yılın sonuna kadar veya Mart 2022’nin sonuna kadar Gujarat International Finance Tec-City’de (GIFT City) ETF’leri kurmayı planlıyor. ETF’ler tabidir. Rapora göre, Hindistan’ın Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezleri Kurumu (IFSCA) ve diğer düzenleyiciler tarafından onaylanmak üzere.

​​India INX CEO’su Venkataramani Balasubramaniam, borsa ve GIFT IFSC’nin “dijital varlığa dayalı ürünlerin piyasaya sürülmesini keşfetmeye” baktığını ve IFSCA’ya “düzenleyici sanal alan” kapsamında zaten başvurduğunu söyledi.

“Bu, teklifleri diğer uluslararası finans merkezleriyle karşılaştırmaya yönelik ürün inovasyon girişimimizin bir parçası. Tüm gerekli düzenleyici onayları aldıktan sonra, bu yeni çağ varlıklarındaki ürünleri yürürlükteki yasalara uygun olarak piyasaya süreceğiz” dedi.

Torus Kling Blockchain CEO’su Krishna Mohan Meenavalli, kripto para birimlerinin yaklaşmakta olan fintech inovasyonunun ve benimsenmesinin “buzdağının görünen kısmı” olan yeni bir varlık sınıfı olduğunu söyledi. “Borsa ticareti ürünleri, kripto para birimi borsalarının zorluk ve güvenlik endişelerini atlayarak, normal yatırım hesapları aracılığıyla ticarete izin veriyor” dedi.

2021’in sonlarında Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun bildirildiğine göre onaylandı Invesco Yatırım Fonu’nun Invesco CoinShares Global Blockchain ETF Fonu, blockchain endüstrisi şirketlerine yatırım yapmayı amaçlıyor.

İlişkili: Pakistan merkez bankasının kriptoyu yasaklamak istediği bildiriliyor

Haber, Hindistan INX’in agresif bir şekilde diğer pazarlara yayıldığı ve bildirildiğine göre izin vermek yerel yatırımcılar Ocak ayının başlarında Rusya’nın Moskova Borsası’nda ticarete erişim sağlayacak. Daha önce bildirildiği üzere, Rus finans devi Sber Blockchain ile ilgili kendi ETF’sini başlattı 2021’in sonlarında Coinbase ve Galaxy Digital’i izliyor.