Gemini, kriptoyu varlık yönetimi endüstrisine sokmak için BITRIA’yı satın aldı

Kripto borsası Gemini Perşembe günü duyurdu kabul Kripto yatırımlarında kullanılmak üzere geleneksel portföy yönetimi araçları sağlayan San Fransisco merkezli bir start-up olan Bitria’yı satın almak için. Bitria’nın amacı, geleneksel varlık yöneticilerinin ve finansal danışmanların müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasına yardımcı olmak için kullanmaları için bir platform sağlamaktır.

Gemini, Bitria’nın Ayrı Yönetilen Hesaplarını ve Dijital Anahtar Teslim Varlık Yönetimi platformunu kendi takas yeteneklerine entegre etmeyi amaçladığını söyledi. Entegrasyon, danışmanlara Gemini’nin borsası aracılığıyla 70’den fazla farklı kripto para birimine erişim sağlamanın yanı sıra tek bir arayüz üzerinden müşterilerinin portföylerine erişim sağlamayı amaçlıyor. Diğer özellikler arasında portföy yeniden dengeleme, vergi kaybı toplama, veri bağlantısı ve ücret toplama yer alır.

Benzer Coinbase’in FairX’i satın alması, bu satın alma, finansal danışmanların müşterilerinden gelen kripto yatırımlarına yönelik artan talebi karşılamaya çalışmasıyla birlikte geliyor. Kripto para birimlerinin popülaritesi hızla artmasına rağmen, geleneksel finansal danışmanlar genellikle bu ekosisteme sınırlı erişime sahip olma eğilimindedir.

Financial Planning Association ve Journal for Financial Planning’den Haziran 2021 tarihli bir anket bulundu Danışmanların %49’unun 2021’in başından beri müşterilerine kripto para birimleri hakkında sorular sorduğunu söylüyor. Gemini’nin Küresel İş Geliştirme Başkanı Dave Abner’e göre:

“Birçok finansal danışman, kapalı uçlu fonlar ve spot kripto ETF’leri aracılığıyla yalnızca bir veya iki tokene erişebilir.”

Aralık 2021’de Gemini, bunun olacağını açıkladı. yeni bölgelere yayılmak Columbia’nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklık yoluyla. O sırada bir Gemini temsilcisi, işbirliğinin “Gemini’nin Latin Amerika’daki varlığının stratejik genişlemesine yönelik önemli bir adım” olarak hizmet edeceğini belirtti.