FairX’in satın alınmasının ardından türevler Coinbase’e geliyor

24 saatlik hacimle dünyanın en büyük üçüncü kripto borsası olan büyük ABD kripto borsası Coinbase, FairX türev borsasını satın alarak türev ticaret piyasalarına girmeyi planlıyor.

FairX, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen bir Belirlenmiş Sözleşme Piyasası (DCM) türevleri borsasıdır. Pazarda nispeten yeni olmasına rağmen, Mayıs 2021’de piyasaya sürülen FairX, sektör liderleri TD Ameritrade ve E*Trade ve diğer 18 kişiyle aracılık ortaklıkları sağladı.

türev işlemleri varlıkların kendilerinin ticaretinden ziyade, dayanak varlıkların gelecekteki değeriyle bağlantılı çeşitli egzotik ürünlerin ticaretini ifade eder.

13 Ocak’ta duyuru, Coinbase, ABD Coinbase’deki müşterileri için kripto türevleri ticaretini başlatma planlarını açıkladı, “Türev piyasasını milyonlarca perakende müşterimiz için daha ulaşılabilir hale getirmek istiyoruz” dedi.

sonraki bir cıvıldamak borsadan, ürün grubuna türev alım satımı eklemenin nihayetinde platformundaki yatırımcılara fayda sağlayacağını söyledi.

“Şeffaf bir türev piyasasının oluşturulması, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için kripto ekonomisine daha fazla katılımın kilidini açacak.”

CoinGecko’ya göre kripto türevleri, geçtiğimiz gün 24 saatlik işlem hacminde 137 milyar dolarlık kazançlı bir işlem gerçekleştirdi. Bu, aynı dönemde kripto borsalarında yaklaşık 55 milyar dolarlık spot ticaret hacminin çok üzerine çıkıyor.

İlişkili: Coinbase, 2022’de işçilerin yeniden şarj olmalarını sağlamak için ‘neredeyse tüm şirketin kapanacağını’ duyurdu.

Yaratmanın ve beslemenin önemi hakkında likit türev piyasaları, Coinbase, “Şeffaf bir türev piyasasının gelişimi, herhangi bir varlık sınıfı için kritik bir bükülme noktasıdır” dedi.

En iyi kripto türevleri borsalar Binance’i içerir, FTX, Bybit ve OKEx, hepsi de spot piyasalarda Coinbase ile rakip.

Coinbase’in düzenlenmiş kripto türev piyasalarını başlatması, 56 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu ve 8,8 milyonunun ayda en az bir ticaret yaptığı için, muhtemelen bu kategorideki en iyi borsalara hemen fırlatacaktır. BusinessofApps.