Eski milletvekili, Tonga’nın Bitcoin’i yasal ihale yapan El Salvador faturasını kopyalayacağını söyledi

Başka bir domino, Bitcoinizasyon yolundan düşmek için sıraya girdi. Çarşamba günü, Pasifik adası ülkesi Tonga’nın eski bir milletvekili, Bitcoin’i benimsemek için oyun bazında bir yaklaşım paylaştı (BTC) yasal ihale olarak.

Bir dizi tweet’te, Tonga’nın eski bir milletvekili olan Lord Fusitu’a, piyasaya sürülmüş Bitcoin için bir ETA, Tonga’da yasal ihale haline geliyor. kopyalama El Salvador’un oyun kitabı, hareket 100.000’den fazla Tongalıyı Bitcoin ağına dahil edebilir.

Küresel Yolsuzluğa Karşı Parlamenterler Örgütü başkanı, beş maddelik planında benimseme yolunu şöyle açıklıyor:

Bir takip yorumunda, Fusitu’a söz konusu tasarı “modellenmiştir ve El Salvador tasarısıyla neredeyse aynıdır.”

Duyuru, Tongan rekoru kırmadan önce Bitcoin Twitter’dan sorular, tahminler ve tam bir sevinç için tohumları ekti. BTC’nin yasal ihale haline gelmesi için zaman çizelgesinin bu yıl Kasım veya Aralık gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini coşkuyla yanıtladı. yanıtlama, “Boom! Bu biziz kardeşim!” bir tweet’te.

2021’de, Tonga’nın BTC’yi yasal ihale olarak kabul eden sonraki ülkelerden biri olacağı yaygın olarak tahmin edildi. Spekülasyon, bir tartışmanın ardından ateş zirvesine ulaştı. dijital ses dosyası Lord Fusitu’a üstlendi Bedford merkezli Bitcoin uzmanı Peter McCormack.

Görüşme sırasında, dönemin milletvekili, BTC’nin yasal ihale olarak kabul edilmesine ilişkin havale davasını paylaştı. Evlat edinmenin kışkırtacağını söyledi:

Harcanabilir gelir %30 arttı. Bu ekstra %30 ile, bazıları (insanlar) onu ekonomiye sokmak ve satışları istiflemek yerine tasarruf edecekler.”

Tonga uzak bir ada ülkesidir. güvenir Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere ülkelerden gelen havaleler üzerine. Uluslararası Finans Kurumu tahminler Tonga’nın, hane gelirinin %30’una kadar katkıda bulunan, dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla havale geliri elde ettiğini.

Ayrıca, Tongan nüfusu sadece altı rakamdan oluşurken, Tongan diasporası çok geniştir. Uluslararası Göç Örgütü tahminler Avustralya’da 18.000’e kadar Tongalı ile yurtdışında yaşayan Tongan nüfusu 126.000’dir.

Havale kullanım durumu birincil itici güçlerden biriydi El Salvador için BTC’yi yasal ihale olarak kabul ediyor. Binaen dünyaya Banka, Tonga’nın gayri safi yurtiçi hasıla yüzdesi olarak havalesi önemli ölçüde daha yüksek El Salvador’dan sırasıyla %39’a karşı %24 ile.

İlişkili: El Salvador: 2021’de Bitcoin Yasası ile nasıl başladı?

Havale bir yana, Lord açık kaynak protokolünü benimsemek için yerel avantajları gündeme getirdi. o kabul Tonga’nın bir BTC döngüsel ekonomisi yaratabileceğini ve bunun “seyrek nüfuslu küçük bir ada krallığı takımadası olmanın bir avantaj olduğu birkaç örnekten biri” olduğunu söyledi.

Adaların internet altyapısı gündeme geldiğinde, Tongan internet ve akıllı telefon penetrasyon oranları talep etti. aşıldı %90. Dünya Bankası’nın en son rakamlar – 2017’de beş yıl önce de olsa – Tonga’yı %50 internet penetrasyonunda gösterin.

Adaları çevrimiçi duruma getirmek biraz zaman alabilir, ancak Fusitu’a ülkesinin BTC geleceği konusunda kararlı: