Eski CFTC başkanı Giancarlo, CoinFund’a danışman olarak katıldı

Blockchain yatırım şirketi CoinFund, eski ABD emtia düzenleyicisi J. Christopher Giancarlo’yu stratejik danışman olarak atadı – Brooklyn merkezli şirketin kendi ülkesindeki karmaşık, sürekli değişen düzenleyici gereksinimleri yönetmesine yardımcı olması gereken bir hareket.

Blockchain topluluğu tarafından genellikle “Kripto Baba” olarak anılır. dijital varlıkların desteklenmesiGiancarlo, 2014 yılında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komisyon üyeliğine aday gösterildi. Ocak 2017’de, aynı yılın Ağustos ayında tam zamanlı rolü üstlenmeden önce ajansın başkan vekili oldu. Temmuz 2019’a kadar görevde kaldı.

CoinFund başkanı Christopher Perkins, Giancarlo’yu CFTC’de, özellikle “Amerika Birleşik Devletleri’nde düşünceli kripto politikasını” savunmak için inovasyonun “itici gücü” olarak nitelendirdi. CoinFund’un kurucusu Jake Bruckman, eski hükümet yetkilisinin yerel kripto düzenlemelerinin gerçek zamanlı olarak değiştiği bir zamanda uzmanlık sağlayacağını söyledi.

CFTC’den ayrıldığından beri Giancarlo, dijital varlıkların daha sesli bir destekçisi haline geldi ve hatta hizmet verdi. kripto kredi şirketi BlockFi’de yönetim kurulu. Haziran 2021’de, Giancarlo Cointelegraph’a şunları söyledi: ABD’nin bir merkez bankası dijital para birimi olmadan bir “beklenen su” olma riskiyle karşı karşıya olduğunu ve Çin’in CBDC gelişiminde açıkça lider olduğunu söyledi. Ocak 2020 gibi erken bir tarihte Giancarlo, ABD’nin dijital bir dolara ihtiyacı var Çin’in CBDC projesiyle rekabet etmek için.

İlişkili: ABD’li milletvekili, Fed’in CBDC ihraç etme yeteneğini sınırlamayı amaçlayan yasa tasarısı önerdi

CoinFund, geçtiğimiz yıl içinde kripto odaklı birkaç girişime yatırım yaptı. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, blockchain yatırım şirketi 83 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı Temmuz 2021’de blockchain ve kripto para birimi endüstrisindeki gelişmekte olan projeleri desteklemeye devam edecek. Şirket son zamanlarda geride kaldı 50 milyon dolarlık A Serisi finansman turu dijital varlık küratörü Metaversal için ve ayrıca NFT pazarı Rarible’ın 14 milyon dolarlık finansman turu Haziran 2021’de.