dYdx, 2022’nin sonlarında tam ademi merkeziyet için planlar çiziyor

dYdX, ikinci katman türev protokolü, yayınlanan Bu takvim yılının sonuna kadar açık kaynaklı, topluluk tarafından yönetilen ve tamamen merkezi olmayan bir değişime dönüşme niyetlerini detaylandıran yol haritasının dördüncü yinelemesi.

Platform şu anda, operasyonların bir kısmının merkezi olmayan, özellikle de stake etme ve yönetişim olduğu, zincir dışı sipariş defteri ve eşleştirme motoru gibi diğer bileşenlerin, bir dizi ortaktan harici desteğin yanı sıra dYdX Trading Inc tarafından yönetildiği hibrit bir model üzerinde çalışıyor. Amazon Web Servisleri gibi merkezi sunucular.

“Artık merkezi kontrol noktaları veya protokolün başarısızlığı olmayacak”, “protokolün kontrol edilebilecek tüm yönleri topluluk tarafından tamamen kontrol edilecektir” demeye devam etmeden önce belirttiler.

İlgili: AWS kesintisi dYdX’i vurarak ademi merkeziyetçiliğine ilişkin endişeleri artırıyor

Platform, merkezi olmayan çabalara ek olarak, spot, marj ve sentetik ticaret yeteneklerini uygulama yeteneklerini anlamaya, ticaret deneyimini ve arayüzünü geliştirmenin yanı sıra platformu tutarlı bir şekilde değerlendirmek için bir dış denetçi atamaya çalışıyor.

dYdX, 2021’de rekor kıran bir yıl yaşadı ve akıllı sözleşmesini ve Starkware sıfır bilgi toplamalarını kullandığı Ethereum üzerine inşa edilmiş en belirgin kıyafetlerden biri olarak ortaya çıktı.

Geçen yıl Eylül ayında türev borsası dYdX yönetişim jetonunu ezici bir hayran kitlesine dağıttı 64.306 uygun kullanıcısının yanı sıra daha geniş kripto topluluğundan. Geriye dönük kapanış tarihinden önce 1.000 ila 10.000 ABD Doları arasında işlem yapan ortalama müşteriler, o sırada 16.561 ABD Dolarına eşdeğer olan 1.163 DYDX talep edebilir.

Airdrop’un ardından, proje için ivme arttı ve değiş tokuş yapıldığında nicel olarak özetlendi. küresel borsa Coinbase’in günlük işlem hacmini aştı (4,3 milyar ila 3,7 milyar dolar) tarihinde ilk kez. Sonuç olarak, varlık 30 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.78$’a yükseldi, ancak şimdi daha geniş bir piyasa düzeltmesiyle neredeyse %75 düşüşle 7.20$’a düştü.