CoinMarketCap’in 3 sahte SHIB sözleşme adresi listelediği iddia edildi, Twitter yangın fırtınası başladı

Perşembe günü biraz Twitter draması başladı ve popüler meme tokeni Shiba Inu’nun arkasındaki geliştiricilerin (SHIB), CoinMarketCap’in Binance Akıllı Zincirine ait üç sahte SHIB sözleşme adresi listelediğini iddia eden bir açıklama yayınladı (BNB), Solana (SOL) ve Terra Luna (LUNA) blok zincirleri. Shiba Inu’daki personel, adreslerin güvensiz olduğunu ve CoinMarketCap’in iddia edilen hatayı düzeltmeyi reddettiğini iddia etti. Yayınlandığı tarihte, sözleşme adresleri hala görüntülenebilir CoinMarketCap’te.

Günün erken saatlerinde CoinMarketCap, sayfada listelenen sözleşme adreslerinin zincirler arası işlemleri kolaylaştırmak için tasarlanmış solucan deliği adresleri olduğunu iddia eden bir yanıt yayınladı. Binaen Popüler kripto fiyat takip sitesine, Shiba Inu’daki personel, resmi kanallardan kendileriyle iletişime geçmedi ve daha fazla açıklama istedi.

Shiba Inu’nun gönüllü proje lideri Shytoshi Kusama konuyla ilgili yorum yapmazken, geliştirici retweetlendi Twitter kullanıcısı @wenfloat’tan bir gönderi, şöyle dedi:

“Eğer dolandırıcıların sayfamıza sahte sözleşmeler eklemesine izin verecekseniz (BİZ YALNIZCA ERC-20’YİZ), SHIB’yi delist etmelisiniz. En azından dolandırıcılık işbirliklerine girmemiş olursunuz. Aylardır bizi görmezden geliyorsunuz, neredesiniz? profesyonellik?”

Shiba Inu, son 12 aydaki yıldız token kazançlarının yanı sıra (bazen aşırı) hevesli yatırımcılarıyla tanınır. Geçen Aralık, eski SHIB etkileyicisi ve Tıbbi Soru-Cevap platformu Doktora sor dava açtı Shytoshi Kusama aleyhine, iftira iddiasında bulundu ve mahkemede kişisel kimliğini ifşa etmekle tehdit etti. Buna karşılık, site saatler içinde 58.000 kişiden yaklaşık 10.000 takipçisini kaybetti ve Twitter gönderilerini yüzlerce bir yıldızla birlikte bir alay dalgasına gömdü. yorumlar TrustPilot’ta (çoğu o zamandan beri kaldırıldı).