Citadel Securities, Sequoia ve Paradigm’den 1,15 milyar dolarlık yatırım aldı

Kale Menkul Kıymetler ilan edildi VC firmaları Sequoia ve Paradigm, piyasa yapıcıya 1,15 milyar dolarlık birleşik azınlık yatırımı yaparak değerlemesini 22 milyar dolara çıkardı. Web3 odaklı bir yatırımcı olan Paradigm ile ortaklık, Citadel Securities’in kripto gibi yeni varlık sınıflarına doğru kaymasının sinyalini verdi.

Sequoia Heritage, Sequoia Capital Global Equities ve Global Growth Fund’ın yatırımlarıyla turu yöneten Sequoia, Sequoia Ortağı Alfred Lin için Citadel Menkul Kıymetler Yönetim Kurulu’nda da yer alacak.

İlişkili: Sequoia China, DeFi cüzdanı DeBank için 25 milyon dolarlık özkaynak turunu yönetiyor

Yapılan açıklamaya göre, Citadel Securities fonları yeni ürünler, pazarlar ve bölgelerdeki büyümesini ilerletmek için kullanacak. Citadel Securities CEO’su Peng Zhao şunları söyledi:

“Finansal piyasalarda teknolojik yenilik sadece daha önemli hale geldikçe, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha fazla pazarda ve daha fazla üründe karşılamak için muazzam fırsatlar görüyoruz. Sequoia ve Paradigm ile ortaklığımız bizi daha da güçlü bir konuma getiriyor.”

İlişkili: Ken Griffin, Bitcoin’in Ethereum tabanlı para birimiyle değiştirileceğini söyledi

Tarihsel olarak, Ken Griffin kriptoya şüpheyle yaklaşıyor, hatta birkaç ay önce kriptonun “dolara inanmadığımız cihatçı bir çağrı” olduğunu iddia etmişti. Hedge fonu Citadel’in kolu, kripto para birimine genişlemesini açıkça benimsiyor.