Çin, yeni blok zinciri altyapısı aracılığıyla NFT’leri kriptodan ayırmayı hedefliyor

Çin, ülkedeki kripto çöküşü yerel NFT endüstrisine zarar vermeden önce, dijital para birimi çabalarında yaptığı gibi, kripto para birimleri ve paraya çevrilemez tokenler (NFT’ler) arasında net bir çizgi çizmeyi planlıyor.

Çin’de devlet destekli bir blok zinciri projesi olan Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), işletmeleri ve bireyleri NFT’leri yönetmek için platformlar ve uygulamalar oluşturma konusunda destekleyecek altyapı üzerinde çalışıyor, South China Morning Post rapor edildi.

Resmi olarak BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) olarak adlandırılan proje, fiat paranın tek ödeme yöntemi olacağı kullanıcı portallarının ve uygulamaların geliştirilmesi için uygulama programlama arayüzleri sunarak kripto dışı NFT’lerin dağıtımını desteklemeyi amaçlıyor.

NFT’lerin Bitcoin ile kullanılmadıkları sürece Çin’de yasal bir sıkıntısı olmadığının altını çizerek (BTC) veya diğer kripto para birimleri, BSN teknik destek sağlayıcısı Red Date Technology’nin CEO’su Yifan He, yaklaşmakta olan altyapının zincir üzerinde bir yönetim organı sağlamak için açık, izinli bir blok zinciri kullanacağını söyledi.

Cointelegraph’a “Halka açık zincirler Çin’de yasal olarak işletilemez” dedi ve Çin’deki tüm NFT’leri barındırmak için güvenilir, düşük maliyetli bir altyapıya umutsuzca ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. Yönetici, ülke çapında özel bir NFT altyapısı olmadan, NFT’lerin yalnızca ülkedeki “güvenilmez” özel zincirlerde konuşlandırılabileceğini ekledi.

Red Date, merkezi bir varlığın altyapıyı yönetmesini ve yasa dışı faaliyetlere müdahale etmesini sağlayarak, normal kripto profilinden tamamen ayrılmış uyumlu bir NFT platformu oluşturmayı planlıyor.

Red Date’in Çin düzenlemeleri ve yasalarıyla uyumlu kalırken ağı olabildiğince şeffaf hale getirmek için tüm DDC proje ortaklarıyla birlikte çalıştığını kaydetti. BSN-DDC ağındaki tüm gaz ücretleri fiat para ile ödenir.

“Hong Kong’daki NFT şirketlerine hizmet vereceğiz, yani Çin içinde NFT yayınlamayı içeren herhangi bir uluslararası işletme varsa, Hong Kong ağ geçidimiz aracılığıyla kesinlikle BSN-DDC ağını kullanmayı seçebilirler.”

İlişkili: CBDC cüzdanı, Çin’deki mobil uygulama mağazası listelerinde ilk sırada

Devlete ait China Mobile, China UnionPay ve Eyalet Bilgi Merkezi, BSN’nin NFT altyapısını desteklemektedir. BSN-DDC, Ethereum ve Corda’nın uyarlanmış versiyonunun yanı sıra WeBank’ın Fisco Bcos’u da dahil olmak üzere 10 blok zincirini entegre edeceğini söyledi.

Geçen yıl, Red Date Teknolojisi bir anlaşma imzaladı Türk danışmanlık firması Turkish Chinese Business Matching Center ile Türkiye ve Özbekistan’da iki uluslararası BSN portalı başlatmak için.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, yeni portallar Türkiye ve Özbekistan’daki blok zinciri geliştiricilerinin Ethereum ağı, Algorand, Polkadot, Tezos, ConsenSys Quorum, Corda ve diğerleri gibi büyük blok zincirlerini barındıran küresel BSN portalını kullanarak bir hizmet olarak blok zinciri uygulamaları oluşturmasına olanak sağlayacak. .