Checkout.com D Serisinde 1 milyar dolar artırarak değerlemeyi 40 milyar dolara çıkardı

Küresel ödeme işlemcisi Checkout.com ilan edildi Çarşamba günü, bugüne kadar toplam 1.8 milyar dolarlık bir artış ve 40 milyar dolarlık bir şirket değerlemesine işaret eden 1 milyar dolarlık D Serisi finansman turu.

Son turdaki birincil yatırımcılar arasında Altimeter, Dragoneer, Franklin Templeton, GIC, Insight Partners, Qatar Investment Authority, Oxford Endowment Fund ve daha fazlası yer alıyor.

Açıklamaya göre İngiltere merkezli girişim, fonları ABD pazarındaki operasyonları ölçeklendirmek, ödeme platformlarını daha da geliştirmek ve “Web3’teki liderliğini güçlendirmek” için kullanmayı planlıyor. Checkout.com’un kurucusu ve CEO’su Guillaume Pousaz şunları kabul etti:

“Özümüzde, kurumsal tüccarların, ister itibari para biriminde olsun, isterse Web3’e köprü kurarak olsun, dünyanın her yerindeki parayı taşımanın karmaşıklığında gezinmelerine yardımcı oluyoruz.”

İlişkili: İngiliz Ödeme Firması Checkout.​com Libra Birliği’ne Katıldı

Checkout.com, Netflix, Pizza Hut ve Sony gibi e-ticaret ve hizmet satıcılarına hizmet vermenin yanı sıra Coinbase, Crypto.com, FTX ve MoonPay gibi büyük kripto oyuncularına da güç sağlıyor. Modüler ürünleri, hayran token sağlayıcısı Socios.com ve Meta’dan blok zinciri tabanlı cüzdan Novi tarafından da kullanılıyor. Şirket ayrıca, tüccarların dijital para birimlerinde işlem yapmaları için tescilli bir çözümün beta testini yaptığını iddia ediyor.

Pousaz, şirketin hala itibari para ve kripto para birimleri arasında köprü kurma yolculuğumuzun “sıfır bölümünde” olduğunu da sözlerine ekledi. Ve binaen Checkout.com’un 2022 e-ticaret trendleri raporuna göre, özellikle tüccarlar giderek artan şekilde dijital cüzdan entegrasyonları, QR kod tarayıcıları ve hatta kendi NFT’lerini satarken, markalar daha fazla satış dönüştürmek istiyorsa, ödeme çeşitlendirme stratejileri “hayati”.