Cathie Wood’un ARK ETF’sinin Circle ile birleşen SPAC’ın 6.93 milyon hissesini satın aldığı bildiriliyor

Cathie Wood’s Ark Invest’in, Circle ile birleşen özel satın alma satın alma şirketinin veya SPAC’ın 6.93 milyon hissesini, şirketin ARK Fintech Innovation borsa yatırım fonu (ETF) aracılığıyla 70,6 milyon dolara satın aldığı bildirildi. Bu satın alma, ETF için yeni bir pozisyonu temsil edecek, binaen MarketWatch’a.

Ark Invest’in ETF’leri, satın alma hareketlerinin gösterdiği gibi, teknoloji endüstrisinde cesur bir satın alma geçmişine sahiptir. 80 milyon dolarlık Robinhood hissesi fiyatların Ekim 2021’de geri çekilmesinden sonra. Wood, geçmesine rağmen kriptoda da yükselişte ilk Bitcoin vadeli ETF’sini satın almak aynı ay.

Circle, USD Coin’in ana operatörüdür (USDC), şu anda piyasa değeri açısından en büyük ikinci stablecoin. Circle, Temmuz 2021’de Concord Acquisition Corp ile bir SPAC aracılığıyla şirketin 4,5 milyar dolar değerinde bir birleşmede halka açılma niyetini açıkladı.

Birleşmenin başlangıçta 2021’in dördüncü çeyreğinin sonunda tamamlanması planlandı ve şirket NYSE’de “CRCL” koduyla listelendi.

Halka açılma hareketi, düzenleyicilerin stablecoin’lere ilişkin artan endişesine bir yanıt olarak ortaya çıktı. Ne olursa olsun, hareket kripto endüstrisi tarafından genel olarak alkışlandı. İsviçreli varlık yönetimi şirketi St. Gotthard Fund Management AG’nin kurucu ortağı Vladimir Vishnevskiy, bu duruma dikkat çekti ve şunları söyledi; “[USDC] 2014’ten beri piyasada ve yerleşik bir oyuncunun ekosisteme girdileri için ödüllendirilmesinin bir başka örneği.

Milletvekilleri piyasanın şeffaflığını ve rezerv desteğini sorguladığından, stabilcoinler Amerika Birleşik Devletleri’nde hala düzenleyici inceleme altında. ABD’li milletvekilleri şu anda kripto ile ilgili yeni mevzuat getirmek önümüzdeki haftalarda.