Brezilya belediye başkanının şehir rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatıracağı bildirildi

Brezilya şehri Rio de Janeiro’nun belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini Bitcoin’e tahsis etmek istiyor (BTC), Cointelegraph Brezilya rapor edildi.

Paes’in Perşembe günü Rio İnovasyon Haftası sırasında “Kripto Rio” veya şehri bir kripto para birimi merkezine dönüştürme planlarını açıkladığı bildirildi. bildiri yerel haber ajansı O Globo tarafından.

Belediye başkanı, Miami belediye başkanı ve Bitcoin boğası Francis Suarez ile başlayan bir panelde Rio’nun kripto para birimiyle ilgili hırsları hakkında konuştu. maaş çeklerini BTC olarak kabul etmek Kasım 2021’de.

“Kripto Rio’yu başlatacağız ve hazinenin %1’ini kripto para birimine yatıracağız. Hükümetin oynayacağı bir rol var” diyen Paes, devletin ayrıca sektöre vergi muafiyeti getirmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Panelde ayrıca, yönetimin Bitcoin ile yapılan ödemelerde Brezilya’da emlak vergisinde %10 indirim yapmayı düşündüğünü belirten şehir finans sekreteri Pedro Paulo gibi önde gelen Brezilyalı yetkililer de yer aldı. “Bunu yapmak için yasal çerçeveyi inceleyelim” dedi.

İlişkili: ‘Madenciliğin Mekke’si: Brezilya yeşil Bitcoin madenciliğinde sıfır vergi düşünüyor

Haber, federal milletvekili Luizão Goulart’ın bir yasa tasarısı önermesiyle birlikte, Brezilya hükümetinin Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisi üzerindeki tutumunu giderek daha fazla ısıtmasının ortasında geldi. ödeme olarak kriptoyu yasallaştır Kasım ayında kamu ve özel sektör çalışanları için yöntem. Aralık ayında, Brezilya’da büyük bir kripto ödeme şirketi olan MercadoPago, Brezilya sakinlerinin BTC ve Ether gibi büyük kripto para birimlerini satın almalarını, satmalarını ve elde tutmalarını sağladı (ETH).