Bitfinex, Ontario merkezli kullanıcılara hesaplarını 1 Mart’tan önce kapatmalarını tavsiye ediyor

Cuma günü yaptığı bir duyuruda, Bitfinex söz konusu platformda bakiyesi olmayan Ontario merkezli müşterilerin hesaplarını derhal kapatacaktı. Buna ek olarak, borsanın eşler arası finansman piyasasında açık pozisyonu olmayan veya açık marj pozisyonlarına erişimin kısıtlanması planlandı.

Bitfinex’te bakiyesi veya açık pozisyonu olan ve Toronto ve ülkenin başkenti Ottawa da dahil olmak üzere Ontario’nun yaklaşık 15 milyon sakininden biri olan kullanıcılar, 1 Mart’tan itibaren “artık hiçbir hizmete erişemeyecek”. Müşterilerin geçerlilik tarihinden önce para çekmeleri.

Bitfinex, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan veya OSC’den bahsetmemiş olsa da, bölgenin mali gözlemcisi sorumluydu. kripto borsalarını çökertmek OKEx, Bybit, KuCoin ve Polo Digital Assets dahil olmak üzere bölgede faaliyet gösteren. OSC, Aralık ayında Veriliş Kripto borsasının kullanıcılarına bölgede hizmet sunmaya devam edebileceğini bildirdikten sonra Binance’in “ilde bulunan kişi veya şirketlere türev veya menkul kıymet ticareti yapma” yetkisi olmadığına dair bir bildirim. Binance bildirildi söz konusu bu konuda bir yanlış anlaşılma oldu.

İlişkili: Devam eden yasal işlemlerin ortasında Bitfinex, Tether kredisinin geri ödemesini duyurdu

Bitfinex ayrıca ABD düzenleyicilerinin hedefi olmuştur. Ekim ayında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu kripto borsasını para cezasına çarptırdı ve kardeş şirketi Tether 42,5 milyon dolar ile Bitfinex’in “ABD’li kişilerle dijital varlıklarda yasa dışı, borsa dışı perakende emtia işlemlerini” kolaylaştırdığı iddia ediliyor. New York Başsavcılığı daha önce iki firmaya 18,5 milyon dolar tazminat ödemek ve rezervleri hakkında periyodik olarak raporlamaya sunmak.

Kripto borsası Bitfinex, Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan kullanıcıların 1 Mart’tan itibaren hizmetlerinin çoğuna artık erişemeyeceklerini duyurdu.