Bitcoin döngüsü bitmekten çok uzak ve madenciler uzun süredir işin içinde: Sadakat raporu

Fidelity Investments’ın 4,2 trilyon dolarlık varlığa sahip kripto kanadı olan Fidelity Digital Assets, dijital varlık alanının geleceğine ilişkin “iki satışını” paylaştı. Önemli çıkarımlar madencilerin davranışlarına ve Bitcoin’e değindi (BTC) ağ kabulü.

yıllık bildiri Geçen hafta yayınlanan grup, BTC madenciliği dünyasına dair bazı bilgiler paylaştı:

“BTC’nin benimsenmesi ve değeri konusunda en iyi tahmini yapmak için en fazla finansal teşvike sahip olan Bitcoin madencileri (…) mevcut bitcoin döngüsü bitmekten çok uzak ve bu madenciler uzun vadeli yatırımlar yapıyorlar.”

Rapor, özellikle dünyanın en büyük ikinci ekonomisiyle karşı karşıya kaldığında, 2021’deki hash oranındaki toparlanmanın “gerçekten şaşırtıcı” olduğunu belirtti. Çin, 2021’de Bitcoin’i yasaklıyor. BTC’nin hash gücünün “dünya çapında daha yaygın bir şekilde dağıtılması” sayesinde yasağın kaldırılmasından bu yana hash oranındaki toparlanma, madencilerin uzun vadeli karlar üzerine kurulu olduğunu gösterdi.

Madencilerin son satış performansıyla uyumlu açıklamalar. Zincir üzerindeki anahtar metrik, Bitcoin madencilerinin “cüsseli” BTC biriktirme modu, madenciler satma arzusu göstermediği için.

İlişkili: Fidelity exec, Bitcoin’in “teknik olarak aşırı satıldığını” ve 40 bin doları “önemli bir destek” haline getirdiğini söyledi

Tüm ülkeleri turuncu kaplamaya gelince, Fidelity, BTC’yi yasal ihale olarak kabul eden daha fazla ulus devlete ilişkin bazı ilginç tahminlerde bulundu:

“Burada çok yüksek bahisli bir oyun teorisi var, bu sayede bitcoin benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar bitcoin’i güvence altına alan ülkeler rekabet açısından emsallerinden daha iyi durumda olacak. Bu nedenle, diğer egemen ulus devletlerin 2022’de bitcoin satın aldığını ve hatta belki bir merkez bankasının satın aldığını gördüğümüzde şaşırmayacağız.”

Yorumları Tonga’nın eski milletvekili olarak geliyor ülkenin BTC’yi kabul edebileceğini önerdi 2022’nin sonlarında.

Özünde, daha fazla düzenleme ve daha iyi ürünler, “geleneksel varlıklardaki yüzlerce trilyonun daha büyük bir bölümünü dijital varlık ekosistemine getirerek” kripto alanını açacak. Madencilerin hodling ile birleştiğinde, döngüyü uzatabilir ve BTC’yi yeni zirvelere çıkarabilir.