Bitcoin, 44 bin dolarlık direnç musluğundan sonra satıldı ve opsiyon tüccarlarının incelemesine neden oldu

Bitcoin (BTC), piyasa katılımcılarının en büyük dijital varlık için ne olacağını tahmin etmelerini sağlamak için son hamlede 13 Ocak’ta yerel yüksek seviyelerden %2’den fazla düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

“Adım adım”

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü parite bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra BTC/USD için geri çekilmeyi izledi.

Wall Street açılışından sonra Bitstamp’ta 44.450$’a yapılan ziyareti, bir noktada 1.500$’lık kayıplara yol açan saatlik bir mum izledi.

taze bir işaret menzile bağlı aktivite kalır Bitcoin için günün sırasına göre, boğalar 46.000 dolara oldukça kolay bir sıkma çağrısı yaptıktan sonra hayal kırıklığına uğradı.

Popüler tüccar ve analist Scott Melker için “Hala net bir yön işareti yoktu.”

“Hala yan kesiyor,” dedi. söylenmiş Günün Twitter takipçileri, Bitcoin’in hafta başında 40.000 doların altındaki dalışla dipleri süpürdüğünü belirterek, bu da kendi tahminleriyle uyumluydu.

Diğer Twitter hesabı Daan Crypto Trades, 45.700 doları bir direnç/destek dönüşü için önemli bir yukarı hedef olarak vurguladı.

“45,7 bin dolar seviyesi, radarımdaki bir sonraki ilgi alanı. Boğalar için bu seviyeyi çevirmek anahtar olacak” dedi. yazdı.

“BTC, LTF’de harika görünüyor, ancak buna uygun bir geri dönüş olarak adlandırmak için HTF’de hala yapacak çok işi var. Adım adım.”

Diğerleri, orta vadede bir paradigma değişikliğinden daha umutluydu.

Tüccar ve analist Rekt Capital, “Önümüzdeki günlerde ve haftalarda BTC yeni bir piyasa yapısı ortaya çıkarabilir, bu durumda buna yakından dikkat etmeye değer” dedi. tahmin etmek.

İlişkili: Tüccarlar, Aralık ayındaki ‘nükleer bombanın’ tekrarına atıfta bulunarak, Bitcoin’in 44 bin dolara koşmasının bir rahatlama sıçraması olabileceğini söylüyor

Opsiyon tüccarları mercek altına alınıyor

Yeni araştırmalar ayrıca 40.000 doların bir düşüş olarak kısa ömürlü olduğunu ve bunun tersine 44.000 doların daha sonra bir direnç alanı haline geldiğini öne sürdü.

Kripto ticaret şirketi QCP Capital’e göre belirleyici faktör, artık BTC fiyat hareketi üzerinde “maddi bir etki” yaratacak kadar önemli hale gelen opsiyon piyasalarında yatıyor.

Bir Telegram güncellemesi, “Örneğin, BTC ve Ether’de 40.000 doların ve 3.000 doların altında takip edilmemesinin temel nedenlerinden biri, muhtemelen bu seviyelerde grevlere sahip olan birkaç büyük oyuncudur” dedi. “Orada delta ticareti yapmak için noktalara teklif verirken doğal olarak destek yaratıyorlar. Ve bu opsiyon pozisyonlarından kâr elde ettiklerinde, piyasa üzerindeki yukarı yönlü etkisi de çok açık.”

“Ayrıca, 42.000 Ocak araması satın almış keskin bir opsiyon oyuncusu, 44.000$ spot seviyesi civarındakilerden kâr etmeye başladı ve doğal olarak orada bir miktar direnç yarattı.”

Coinglass’tan gelen veriler, opsiyonların açık faizi 2021’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzak kalmaya devam ediyor gösteriler.

Bitcoin seçenekleri faiz tablosunu açar. Kaynak: Coinglass