Bilmediğiniz en iyi 10 Minecraft Gerçeği

Minecraft bir sanal alan video oyunu İsveçli video oyunu geliştiricisi tarafından geliştirildi Mojang Stüdyoları. Oyun tarafından oluşturuldu Markus “Çentik” Kişi. Oyun kültürel bir olgudur ve oyun tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri olarak kabul edilir. Bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar hemen hemen tüm cihazlarda bulunur, Minecraft’ın varlığı vardır. Oyun, 2021’de hala büyük bir oyuncu tabanıyla alakalı ve düzenli olarak güncelleniyor. Birçok okul, çocuklara çeşitli konuları öğretmek için Minecraft kullanır. İşte Minecraft hakkında bilmediğiniz en iyi 10 gerçek.

Minecraft’ın en iyi 10 gerçeği

Birçok oyuncu Minecraft’ı bir hayatta kalma oyunu olarak görse de, bundan daha fazlasıdır. Her şey yaratılabilir, her şey oyuncunun hayal gücüne bırakılmıştır. Minecraft’ın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de budur. Minecraft hakkında sizi kesinlikle eğlendirecek en iyi 10 gerçeği aşağıda okuyun.

1. Minecraft sadece 6 günde oluşturuldu

yaratıcısı Minecraft Çentiği diğer adıyla Markus Kişisi Minecraft’ın ilk sürümünü sadece altı gün içinde yarattı. Oyun öncelikle sadece iki bloktan oluşuyordu: çim ve parke taşı. Oyuncular bu bloklardan herhangi birini benimseyebilir veya yerleştirebilir. Oyuncular ayrıca etrafta koşuşturan oynanamaz bir karakteri de çağırabilir. O zamanlar oyuna ikonik Minecraft adı yerine mağara oyunu deniyordu. Notch, oyunu ilk olarak TIGSKaynak forumu Mayıs 2009’da bağımsız bir geliştirici olarak. Kullanıcının Notch’inden gelen geri bildirimleri duyduktan sonra oyunu güncelleyecektir.

2. Çentik Apple’ı düşürür

Minecraft’ta çeteleri öldürmenin bir şeyleri düşürdüğünü hepimiz biliyoruz. Örneğin, domuzlar çiğ domuz eti düşürür ve inekler çiğ sığır eti ve deri bırakır. Her mafya düşüşü, oyuncuların ilerlemesine yardımcı olduğu için oyun için çok önemlidir. Genel olarak, bir oyuncu öldürülürse ganimeti düşürülür. Ancak Notch adlı oyuncu öldürülürse, envanterinde ne varsa onunla birlikte bir Elma düşürür. Notch, Minecraft’ın yaratıcısından başkası değildir. Bir oyuncu onu öldürürse bir elma düşürecek şekilde kodladı. Bugünlerde, özellikle oyunu Microsoft’a sattıktan sonra, oyunu oynayan Notch’i bulamıyoruz.

3. DeadMau5 çok özel bir oyuncu

Bazı Minecraft oyuncularının hesaplarında çok benzersiz bir şey var. İsimleri veya pelerinleri olabilir. Minecraft bazen bazı oyunculara özel bir şey verir. billyK_ böyle bir oyuncu. Uzun zamandır Mojang’dan oyuna kaplumbağa eklemesini istiyor. Mojang sonunda eklendi 1.13 su güncellemesindeki kaplumbağalar. Ama çok özel bir cilde sahip bir oyuncu daha var. Hiç kimse onu elde edemez.

En iyi Minecraft gerçekleri DeadMau5
ÖlüMau5

Eski Minecraft oyuncuları deadmau5’i kesinlikle bilecektir. Dead Mouse, popüler bir elektronik müzik süperstarıdır. Oyunun hayranıydı. Minecraft Notch’un yaratıcısı, çalışmalarının hayranıydı. Böylece Notch, derisine özel bir fare kulağı ekledi. İsim etiketi diğer oyuncuların isim etiketlerinden biraz daha yüksek görünecektir.

4. Minecraft’ın ilk NPC karakterleri

Her Minecraft, köylülerle en az bir kez karşılaşmış olmalıdır. Köylüler Minecraft’ın oynanamayan karakterleridir. Köylerde doğarlar ve kendi meslekleri vardır. Oyuncular eşya almak için onlarla ticaret yapabilir. Ancak bundan çok önce, oynanamayan birkaç karakter vardı. Bu karakterler Minecraft görselleriyle çok tuhaf görünüyor. Toplam dört tane vardı:

Minecraft'ın ilk npc karakterleri
Minecraft’ın ilk NPC karakterleri
  • canavar çocuk
  • Steve
  • siyah steve (Bunu ben uydurmuyorum, Mojang kelimenin tam anlamıyla ona bu adını verdi)
  • Rana

Bu çeteler başlangıçta 0.31 sürüm dizinine eklendi. Ancak daha sonra bir sonraki güncellemede kaldırıldı. Yine de kimse bunların neden eklendiğini ve neden kaldırıldığını bilmiyor. Buna sadece Mojang cevap verebilir.

5. Kaldırılan Herobrine

İsim Herobrine birçok oyuncuya ürperti verir. Herobrine’ın Notch’un ölü kardeşi olduğu söyleniyor. Bir şekilde oyuna dahil oluyor ve oyunculara musallat oluyor. Herobrine, orijinal creepypasta’dan okyanuslardaki kum piramitleri ve uzun 2×2 tüneller gibi rastgele yapılar oluşturur. Ayrıca ağaçların tüm yapraklarını da keser. Herobrine ilk olarak bir karşılaşmayı detaylandıran tek bir görüntüde ortaya çıktı.

Herobrine’ın ilk kurallı görüşünün ilk fotoğrafı, Ağustos 2010’da 4chan’ın paranormal panosunda yayınlandı, ancak çok az ilgi gördü. Herobrine’ın birinin tek oyunculu oyununda nasıl ortaya çıktığını ve haritayı çeşitli piramitler ve tünellerle doldurduğunu belirtti. Gönderi o zamandan beri silindi. Ona Herobrine adını veren ilk medya.

Kaldırılan Herobrine
Kaldırılan Herobrine

Ancak daha sonra, Brocraft akışı başladığında Herobrine’ın popülaritesi arttı. Copeland Herobrine’ı sohbetine göstermek için birkaç ekran görüntüsüne dönüştürdü. Son zamanlarda hikayeyi beğendi ve bunun bir parçası olmak istedi. Büyük ölçüde iyi tepkiler aldıktan sonra, bir aldatmaca düzenlemeye karar verdi.

Bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğini bir e-postada açıkladı. Herobrine oyunda hiç yoktu, en azından vanilya versiyonunda. Ama insanlar neden Herobrine’a inandılar? Mojang’dan gelen şakacılara teşekkürler. 1.6.6 yama notlarındaki güncellemede Moajng şunları ekledi: Kaldırılan Herobrine. Bu, birçok insanın Herobrine’e inanmasına neden oldu. Ancak bu, Çentik’in insan mafyasının temel kodunu kısmen kaldırmasına atıfta bulunan bir şakaydı.

6. Minecraft’ta Kimya Öğrenin

Minecraft sadece bir oyun olmaktan ibaret değildir. bir hale geldi eğitici bir araçtır. Dünyanın dört bir yanındaki birçok öğretmen, Minecraft’ı öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için bir eğitim aracı olarak kullanıyor. Bu denir Minecraft Eğitim Sürümü. Yetkili olan herkes Office 365 eğitim hesabı Education sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Minecraft eğitim sürümü
Minecraft eğitim sürümü

Bu eğitici sürüm, özellikle öğrenme için küratörlüğünü yaptı ve normal Minecraft özelliğine sahip değil. Ancak Mojang, normal oyunculara eğitim sürümünün bazı özelliklerini deneyimleme fırsatları da sağladı. Minecraft Bedrock sürümünde, oyuncular bir dünya yaratırken eğitim özelliklerini etkinleştirebilir. Bu tür gerçekleri daha fazla öğrenmek için Minecraft hakkındaki en iyi gerçekleri okuyun.

7. Minecraft, Infiniminer’dan ilham aldı

Infiniminer, oyuncunun prosedürel olarak oluşturulmuş bloklardan tüneller açarak maden arayan bir madenci olarak oynadığı Infinifrag, Team Fortress 2 ve Motherload oyunlarından esinlenen, açık kaynaklı, çok oyunculu, blok tabanlı bir sandbox inşa etme ve kazma oyunudur. tabanlı haritalar ve bina yapıları. Notch’a göre, Infiniminer yapmak istediğim oyun.

infiniminer
infiniminer

Notch oyundan zevk aldı, ancak hatalı buldu, binanın eğlenceli olmasına rağmen yeterli çeşitlilik olmadığını ve büyük kırmızı ve mavi takım renkli blokların olduğunu düşündü. oldukça korkunç. Bu tarzdaki bir fantezi oyununun “gerçekten çok iyi çalışacağına” inanıyordu, bu yüzden mağara oyunu teknolojisi testini oluşturmak için daha önceki birçok projeden bazı sanat ve kodları yeniden kullanarak Infimininer tarzında basit bir birinci şahıs motoru yarattı. sonunda Minecraft olmaya devam edecekti.

8. Sarmaşık bir hataydı

Tüm Minecraft oyuncularının nefret ettiği bir çete varsa o da sarmaşıktır. Oyuncuların arkasından sessizce gizlice girip, zorlu yapı çalışmalarını bir saniyeden kısa bir sürede yok etmek. Bu patlayıcı çeteler aslında bir hataydı. Notch, “Sürüngenler bir hataydı” dedi. 2012 belgeseli Minecraft: Mojang’ın Öyküsü. “Modelleri yapmak için herhangi bir modelleme programım yok, sadece kod halinde yazıyorum.

En iyi Minecraft gerçekleri Creeper
Sarmaşık

Ve yanlışlıkla onları uzun yapmak yerine uzun yaptım, bu yüzden dört küçük ayaklı uzun bir şey gibiydi. Ve bu sürüngen haline geldi. Domuzun aksine.” Notch, herkesin nefret ettiği bir mafya yaratmak için biraz daha çalıştı. Sürüngenlerden rahatsız olanlar için bir tüyo, kedi besleyin. Creepers kartlardan korkar ve kaçar.

9. Danimarka’nın tam ölçekli bir kopyası

Minecraft oyuncuları oyun içinde çok şaşırtıcı selamlar yarattılar. 16 bit bilgisayarlardan Minecraft içindeki çalışan oyunlara. Ama bu çok farklı. bu Danimarka Coğrafi Veri Ajansı tamamen haritasını çıkardı Danimarka’nın tamamı 1: 1 ölçeğinde ve halka yayınladı.

Danimarka'nın ölçekli kopyası
Danimarka’nın ölçekli kopyası

haber sitesine göre tamam, projenin arkasındaki iki adam Simon Kokkendorf ve Thorbjørn Nielsen, etkileyici modeli öğrencilere şehir planlaması ve benzeri şeyler öğretmek gibi eğitim amaçlı kullanmak istediklerini söylediler.

10. Unutulmuş boyut

Maden arabalarında şu an itibariyle üç boyut var. Ancak Mojang’ın eklemeyi planladığı ve gün ışığını hiç görmemiş bir boyut vardı. bu Gökyüzü Boyutu İlk olarak Notch boyutun bir resmini tweetlediğinde duyuruldu. Muhtemelen bir “cennet” gibi yapıldı çünkü Nether cehennem gibi kabul edildi. Notch, Twitter üzerinden bir güncelleme yayınlayana kadar Sky Dimension tam olarak doğrulanmadı: “Ve PC Gamer Sky Dimension’ı çok büyük bir anlaşma yaptığı için, sanırım bitirmem gerekecek. Onaylandığını kabul edin.”

unutulmuş boyut
unutulmuş boyut

İsveç oyun sitesinde canlı bir web yayınında feber.se Notch, Sky Dimension’ın “muhtemelen bir rüya dünyası olacağını” ve “yattığınız zaman bunun yerine rüya dünyasına sürüklenme şansınızın kesin olduğunu” açıkladı. O zaman daha sonra bilerek yapabilirsin.” Sky Dimension, başlangıçta Macera Güncellemesi için planlanmıştı, ancak Notch, Nether daha eğlenceli olana kadar onu beklemeye aldı. Ancak daha sonra bu kavram Bitiş boyutunu oluşturmak için kullanıldı.

Bugünlük bu kadar arkadaşlar! Umarım en iyi Minecraft gerçeklerimizi beğenmişsinizdir. Dışarı çıkın ve bilgilerinizi sergileyin ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Hepsi bugünün En İyi 10 Minecraft’ı için Gerçekler. Bu En İyi Minecraft Gerçeklerinden kaç tanesini zaten biliyordunuz? Bize bildirin nasıl bölüm altında!

Daha fazla Mobil Oyun haberleri ve güncellemeleri için WhatsApp grubu, Telgraf Grubu, veya discord sunucusu. Ayrıca bizi takip edin Google Haberleri, Instagram, ve heyecan Hızlı güncellemeler için.Leave a Comment