BBTV, medyadan para kazanma için kripto ödeme çözümünü başlattı

BroadbandTV Corporation’daki (BBTV) içerik oluşturucular yakında kripto parayla ödeme alabilecekler.

BBTV son zamanlarda ilan edildi Pay to Crypto, içerik oluşturucuların Bitcoin ile ödeme almalarını sağlayan bir ödeme çözümü (BTC), Eter (ETH) ve USD Stablecoin (USDC). Yeni başlatılan çözümle, içerik oluşturucuların yalnızca bir kripto varlığı seçmeleri ve uyumlu bir cüzdan adresi sağlamaları gerekiyor ve BBTV kazançlarını doğrudan gönderecek.

Bazı içerik oluşturucular için doğrudan kripto olarak ödeme almak hoş bir avantajdır. Duyuruda içerik yaratıcısı Joseph Hogue, “Doğrudan kripto para biriminde ödeme almak, bankamdan farklı cüzdanlara yapılan çoklu transferlere kıyasla bana zaman kazandırıyor ve minimum ücretle tasarruf sağlıyor” diyerek sevincini dile getirdi.

BBTV başkanı ve CEO’su Shahrzad Rafati’ye göre, kripto ödemelerini entegre etme hareketi, yaratıcıların ilgisine bir yanıt. Rafati, “Yaratıcılar Web3 devrimine girme konusundaki ilgilerini gerçekten dile getirdiler ve bu yolda öncülük etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Firma, YouTube gibi platformlarda hayranlar tarafından yüklenen videoları tespit ederek ve bunlardan para kazanarak her boyutta içerik oluşturucuyla birlikte çalışır. Şirket şu anda hem bireylere hem de NBA, Viacom ve Sony Pictures gibi daha büyük şirketlere hizmet veriyor.

Kripto ödeme çözümü, BIGG Digital Assets Inc’in bir yan kuruluşu olan kripto ticaret platformu Netcoins’in yardımıyla uygulanıyor. BIGG CEO’su Mark Binns de iki kuruş verdi, “ödemelerini USD’den diğer para birimlerine dönüştürmek, ödemelerinin neler yapabileceğinin anlatısını değiştiriyor. yapmak.”

İlişkili: CEO’nun Twitter anketine göre Airbnb kullanıcıları kripto ödeme seçenekleri istiyor

Bu, firmanın kripto alanında ilk kez uğraştığı bir durum değil. 2021’de BBTV de tohum turuna katıldı sosyal mantar olmayan token platformu için Nifty’s Inc.

Bu arada, son kripto ödemelerinin benimsenmesi, BBTV gibi halka açık şirketlerle sınırlı değil. Visa tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, küçük ve orta ölçekli işletmeler dijital varlıkları da kabul edecek Ayrıca, İran gibi hükümetler de işletmelerin ödemeleri tamamlamasına izin verin kripto para birimleri ile.